ویکی نیکی

راهنمای هوشمند نیکوکاری

ثبت 10 هزار وقف در حوزه علم و فناوری

رئیس سازمان اوقاف با بیان اینکه بیش از۱۰ هزار وقف در حوزه علم و فناوری در کشور به ثبت رسیده خواستار تلاش و همیاری همه دستگاه ها برای گسترش وقف در حوزه علم و فناوری و کمک به رشد علمی کشور شد.

به گزارش ویکی نیکی و به نقل از  روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه حجت الاسلام و المسلمین محمدی در گفتو گویی با بیان اینکه وقف در حوزه علم و فناوری از گذشته های دور در ایران وجود داشته و همچنان هم واقفان و نیک اندیشان در این عرصه فعال هستند تصریح کرد: ما در حوزه ها و عرصه های دانشگاهی، علمی، آموزشی، فرهنگی و درمانی موقوفات داریم اما با توجه به نیاز کشور لازم است در حوزه علم و فناوری این وقف ها گسترش یابد. رییس سازمان اوقاف یکی از الزامات امروز کشور را وقف برای تولید علم و فناوری دانست و افزود: لازم است در این زمینه همه دستگاه ها و نهاد ها کمک کنند تا این وقف گسترش یابد. نماینده ولی فقیه در سازمان اوقاف تاکید مقام معظم رهبری به گسترش وقف برای علم و فناوری را مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد: نیاز است تا در این زمینه اطلاع رسانی و فرهنگ سازی شود اگر می خواهیم در اقتصاد، علم و دانش رشد کنیم، لازمه اش افزایش تولید علم و فناوری است.

حجت الاسلام محمدی همچنین به نیاز امروز کشور اشاره و خاطر نشان کرد: توسعه علمی و رشد فناوری می تواند موجب ارتقا وپیشرفت علمی و اقتصادی کشور شود و نیاز است دراین زمینه سهم وقف گسترش یابد.

گفتنی است نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان اوقاف به همراه جمعی از مدیران و معاونان این سازمان در راستای ارتقای سطح همکاری و تعاملات با مجموعه های علمی با حضور در مجموعه پارک فناوری پردیس از نزدیک با فعالیت ها و اقدامات این مجموعه آشنا شدند. همچنین یکی از تفاهمات سازمان اوقاف با معاونت علمی ریاست جمهوری تلاش و همکاری مشترک دو مجموعه برای گسترش وقف در زمینه حمایت از موسسات دانش بنیان ونخبگان علمی است.

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.