ویکی نیکی

راهنمای هوشمند نیکوکاری

کار داوطلبانه چه مزایایی برای شرکت ها و کارمندان دارد؟

به مناسبت روز کار داوطلبانه واحدهای اقتصادی؛

به طور عمده ایجاد فرصت های انجام کارهای داوطلبانه در شرکت ها تاثیرات مثبتی هم در کارمندان و مدیران داشته و هم برای جامعه مفید خواهد بود. داشتن برنامه های داوطلبانه در کنار کارهای روتین شرکت موجب جذب استعدادهای برتر می شود، مشارکت را بالا می برد، کارکنان را درگیر می کند و وجهه شرکت را نیز در اجتماع تقویت می کند. در سال های اخیر شرکت های کوچک و بزرگ بسیاری با گنجاندن برنامه های داوطلبانه در جدول کارهای روزانه خود از تاثیرات مثبت آن بهره برده اند. در ادامه 5 منفعت انجام کارهای داوطلبانه برای شرکت ها برشمرده شده اند:

 

درگیر نمودن کارکنان

برنامه های داوطلبانه برای کارکنان شرکت ­ها موجب تقویت مهارت­ هایشان شده و با برانگیختن حس رضایت از کار خیری که انجام می­ دهند، نسبت به خودشان و شرکت حس بهتری پیدا می­ کنند. طبق آمار بدست آمده بهره­ وری کارکنان داوطلب، تا %18 بیش­ تر از کارکنانی بوده که در فعالیت ­های داوطلبانه شرکت نداشته اند. علاوه بر این کیفیت خدمات کارکنان داوطلب نیز تا 60% بهبود داشته و میزان وفاداری آنان به شغل شان نیز تا 12% افزایش داشته است.

 

بهبود وجهه شرکت

به گفته متخصصان سرمایه ­گذاری و کارشناسان مسئولیت اجتماعی، یکی از موثرترین راه­ های ایجاد و حفظ شهرت کسب و کارها، تولید ارزش از طریق مشارکت در امور داوطلبانه است. مشارکت شرکت­ ها در کارهای داوطلبانه موجب جلب نظر افراد جامعه می ­گردد. چنین اقداماتی می­ توانند وجهه عمومی شرکت را تا حد قابل ملاحظه­ ای بهبود ببخشند و یا آن را حفظ نمایند. طبق آمار، شرکت Pulse Survay، در سال 2011، 40% درصد از شهرت خود را مدیون برنامه­ های خود در حوزه مسئولیت احتماعی و کارهای داوطلبانه­ بوده است.

 

جذب نیرو

جذب و استخدام استعدادهای برتر یکی از مهم­ترین اهداف هر شرکت است. برنامه های داوطلبانه سبب جذابیت یک کسب و کار می ­شوند. این امر به ویژه برای نیروی جوان بسیار جذاب است چراکه کارکنان جوان بیش از سایرین مشتاق و متعهد برای ایجاد تغییر در جهان هستند.

 

ارتقای توانمندی­ ها و مهارت­ های کارکنان

پیاده سازی و شرکت در برنامه های داوطلبانه می تواند یک راه موثر برای ارتقای مهارت­ های شغلی کارکنان باشد. قرارگرفتن در محیط جدید و رو­ به ­رو شدن با چالش ­های تازه به کارکنان اجازه می­ دهد پا را فراتر گذاشته و مهارت­ های جدیدی بیاموزند.

به عقیده کارشناسان منابع انسانی، انجام کارهای داوطلبانه و غیرانتفاعی، راهی موثر برای پرورش توانمندی­ های شغلی بوده و مهارت­ هایی چون مدیریت پروژه، توانایی برقراری ارتباط موثر، هدف گذاری و ارزیابی عملکرد را در کارکنان تقویت می­ نماید.

 

حفظ کارکنان

طبق پژوهشی که در سال 2004 روی 50.000 نفر از کارکنان چند شرکت بزرگ اروپایی انجام شد، شرکت ­ها قادرند با تعریف پروژه­ ها و کارهای داوطلبانه، میزان استعفا از سوی کارکنانشان را تا 87% کاهش دهند و این در بلندمدت به معنای صرفه­ جویی در هزینه ­های گزاف جایگزینی نیروی جدید است.

 

بنابراین وقتی کارکنان در فعالیت­ های داوطلبانه شرکت می ­کنند، علاوه بر تقویت مهارت­ های خود، روحیه شادتری نسبت به قبل پیدا می­ کنند، با همکاران خود ارتباط بهتر و سالم ­تری برقرار می­ کنند و علاوه بر رضایت شخصی حاصل از یک کار خوب، شرکت هم منتفع می گردد.

 

ENG 

مترجم: رویا باقری

منبع

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.