ویکی نیکی

راهنمای هوشمند نیکوکاری

5 منفعت همکاری خیریه ها با یکدیگر؛

هنگامی که سازمان ها با هدفی مشترک، با یکدیگر همکاری کنند، می توانند هزینه ها را کاهش دهند، نتایج را بهبود بخشیده و علاوه بر اینها، دوباره کاری ها را، کاهش دهند.

همکاری، اهمیت ویژه ای برای سازمان های خیریه کوچک که به دنبال راه هایی برای ایجاد یک آینده ی بلندمدت و پایدار هستند، دارد. این همکاری ها باید به سازمان هایی که درگیر آن هستند، کمک کند تا دیدگاه خود را بیان کنند و هدف هم ، همین است و بسیار اهمیت دارد که دیگر خیریه ها، با ارزش ها و مأموریت های مشترک را جستجو و پیدا کنید.

این مقاله درباره منفعت های همکاری، صحبت کرده و برخی مزایای کلیدی مرتبط با چنین همکاری را بررسی می کند.

 

اگر خیریه ها یا سازمان های مردم نهاد با یکدیگر همکاری داشته باشند، نتیجه چه  می شود؟

 1. افزایش آگاهی ها از وجود و نوع فعالیت شما و در نتیجه جذب سرمایه بیشتر

با همکاری، می توانید شانس رسیدن به اهداف خود را دو برابر کنید و بدین ترتیب هر دو سازمان در معرض توجه قرار گرفته و تجلیل خواهند شد.

ارتباط  با افراد بیشتر و جذب آنها، به خصوص درباره خیریه های کوچک ، زمانی که بیش از یک سوم افراد حتی نام خیریه های محلی در منطقه خود را نمی دانند، و یک دهم از آنها، در طول زندگی خود به هیچ خیریه محلی کمک نکرده اند، بسیار اهمیت دارد.

همچنین تمرکز بر روی یک کمپین مشترک، می تواند به جمع آوری بودجه های بازاریابی و دستیابی به مخاطبان هدف، کمک کند.

 

2. یادگیری و به اشتراک گذاری مهارت های جدید

شبکه کردن و ایجاد همکاری با دیگرموسسات خیریه، برای دسترسی و ارتباط آنها با یکدیگر، بسیار مفید خواهد بود.

 مراسم و یا فعالیت های آنلاین خیریه ها، می تواند به یادگیری و بهبود مهارت های مدیریتی خیریه، کمک کند. شما حتی می توانید با ایجاد جلسات مشترک با خیریه های دیگر، به یادگیری مهارت های بیشتر در سازمان خود، کمک کنید.

 

 3. نوآوری و رشد

شاید شما بتوانید سرویس جدیدی، برای شروع همکاری با یک خیریه دیگر، ارائه دهید.

با ترکیب مهارت ها، منابع و تجاربی که در اختیار دارید، می توانید به حل مشکلات و افزایش تاثیر خود، کمک کنید.

شما حتی می توانید با پیشنهاد مالی مشترک در یک پروژه، با یکدیگر همکاری کرده و به نتیجه مورد نظر خود برسید در صورتیکه، شما به تنهایی موفق به انجام و اتمام آن پروژه نخواهید بود.

 

4. جلب حمایت و پشتیبانی

برای جلب حمایت های داوطلبانه و خیرین، نباید شانس همکاری با کسب و کارها را نادیده گرفت ، کسانیکه با کمک مالی مناسب به سازمان شما، حتی می توانند شما را به خیریه درجه یک سال، تبدیل کنند.

 راه های مختلفی برای همکاری با یک کسب و کار و سازمان مردم نهاد وجود دارد. البته کلید اصلی برای اینکار این است که کسب و کارهائی را پیدا کنید که ارزش و اهداف مشترک بیشتری با شما دارند و فرصت های برد-برد(دو سر برنده)، را برای همکاری بیشتر با یکدیگر پیدا و با آنها مطرح کنید و همچنین با هدف جذب سرمایه های بیشتر، به ایجاد فعالیت های رسمی کوچک بپردازید.

 

5. صرفه جوئی در هزینه ها

با همکاری با موسسات خیریه دیگر، ممکن است بتوانید پول پس انداز کنید، بطور مثال ممکن است تصمیم بگیرید که فضای اداری خود را با خیریه ای دیگر به اشتراک بگذارید، تا کل هزینه ها را کاهش دهید، یا هزینه خرید تجهیزات مانند دوربین ها و قبوض را به طور مشترک بپردازید و بدین ترتیب در هزینه ها صرفه جوئی کنید.

راه اندازی کمپین های نیکوکاری مشترک، با دیگر خیریه ها، می تواند ایده بسیار خوبی باشد، زیرا تمام عناصر به اشتراک گذاشته شده باعث کاهش هزینه ها و همچنین زمان و منابع مورد نیاز خواهد شد.

 کاهش و به اشتراک گذاری هزینه ها می تواند به سازمان شما کمک کند تا دردراز مدت علاوه بر صرفه جوئی در هزینه ها به پایداری در آینده، برسید.

بطور مثال گروه سرمایه گذاری Buckinghamshire با همکاری خیریه محلی Local Authorities  و سازمان های داوطلبانه دیگر، در تامین مالی و یا جذب وجوه به نفع آنها، فعالیت می کند. و هر ساله این گروه، همایش و نمایشگاه هائی رایگان را برای شرکت موسسات خیریه، هماهنگ می کند تا با یکدیگر آشنا شده و همکاری کنند.

 

ENG

نویسنده : Dawn Newton

مترجم: فاطمه ولی محمدی

منبع

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.