ویکی نیکی

راهنمای هوشمند نیکوکاری

فراخوان؛ طرح مشکلات مالیاتی موسسات خیریه

مطابق بند (ط) ماده ۱۳۹ اصلاحیه قانون مالیات ‌های مستقیم «کمک ها و هدایای دریافتی نقدی و غیرنقدی موسسات خیریه و عام المنفعه که به ثبت رسیده‌اند، مشروط بر آن که به موجب اساس نامه آن ها صرف امور مذکور در بند (ح) این ماده شود و سازمان امور مالیاتی کشور بر درآمد و هزینه آنها نظارت کند، از پرداخت مالیات معاف است.»

این در حالی است که مطابق قانون مالیات‌های مستقیم، موسسات خیریه و عام المنفعه به صراحت و با رعایت شرایطی از پرداخت مالیات معاف شده اند، سازمان امور مالیاتی بر تعدادی از آن ها مالیات ‌های سنگینی اعمال کرده است و موسسات خیریه به لحاظ بهره مند شدن از تسهیلات مالیاتی همچنان با میانگین جهانی فاصله دارند.

ویکی نیکی با هدف طرح این مشکلات و ارائه راه حل، نشستی با موضوع بررسی مشکلات مالیاتی موسسات خیریه برگزار می کند. این نشست با حضور جمعی از مسئولان مالیاتی کشور، نمایندگان وزارت کشور، وزارت بهداشت، سازمان اوقاف و امور خیریه، مراکز خیریه و خبرنگاران برگزار خواهد شد.

ویکی نیکی به منظور افزایش اثربخشی وکارایی هرچه تمام تر این نشست، از موسسات خیریه، سازمان های مردم نهاد، فعالان و صاحب نظران این حوزه دعوت می کند که معضلات و مشکلات خود را در قسمت دیدگاه همین مطلب ابراز نمایند.

 

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.