ویکی نیکی

راهنمای هوشمند نیکوکاری

کمپین نوش دارو پس از مرگ سهراب

جمعیت نذرشادی؛ کمپین نوش دارو پس از مرگ سهراب راه اندازی کرده است.

نذر شادی نام جمعيت مردمی که به هیچ موسسه یا خیریه وابسته نیست و از فروردين ‌ماه سال 95 توسط تعدادی از دانشجويان شروع به فعالیت کرده است. اين جمعیت توانسته با ايده ‌های خلاقانه و نو آورانه، افراد بسياری را در قالب نذر شادی گرد هم جمع كند و فرهنگ «خدمت رسانی مردم برای مردم» را گسترش دهد.

بار ها اتفاق افتاده با حجم زیادی از دارو های اضافه در خانه رو به رو شده ایم. به هر دلیلی دارو های تجویز شده پزشک را مصرف نمی کنیم و بعد از گذشت تاریخ انقضا آن ها را دور می ریزیم. هر ساله حجم زیادی از دارو ها بلا استفاده می ماند در حالی که بسیار از افراد نیازمند دارو هستند.

جمعیت نذر شادی طرح نوش دارو پس از مرگ سهراب را راه اندازی کرده است. در این کار نیک جدید دارو های اضافه، دست نخورده و مدت دار را جمع آوری و آن ها را به دست افراد نیازمند دارو مخصوصا کودکان می رسانند.

به این ترتیب مکان هایی برای جمع آوری در تهران و شهرستان ها  انتخاب و در فضای مجازی اطلاع رسانی می کنند تا هر کسی دارو های اضافه، دست نخورده و مدت دار دارد به آدرس ذکر شده برده و در این کار خیر سهیم شود. 

تا به حال در چندین شهر این کمپین با موفقیت  انجام شده است. این بار نذر شادی در شهر کرمان و مشهد طرح نوش دارو را اجرا می کند.

 

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.