ویکی نیکی

راهنمای هوشمند نیکوکاری

استارت‌آپ‌های فین‌تک در الکام استارز بیست و چهارم چه می‌کنند؟

ویکی‌نیکی یک راهنمای نیکوکاری است. شعار این استارت‌آپ راهنمای هوشمند نیکوکاری است. مدیرعامل اجرایی ویکی‌نیکی می‌گوید: «اگر نیکوکاری می‌خواهد کاری کند یا خدمتی ارائه دهد، اینکه کجا این کار را بکند و چگونه آن را انجام دهد، در ویکی‌نیکی راهنمایی می‌شود. سیر کامل نیکوکاری در این استارت‌آپ توضیح داده شده و نحوه اداره یک موسسه خیریه و چگونگی رفتار صحیح با مردم در ویکی‌نیکی تحلیل می‌شود.»

به گفته مجید ولی‌محمدی، ویکی‌نیکی یک نظرسنجی و تیپ شخصیت‌شناسی دارد که تحلیل آن به موسسات خیریه ارائه خواهد شد و متوجه خواهند شد که مردم چه فکری راجع‌ به موسسات خیریه دارند و دوست دارند این موسسه‌ها چه رفتاری با آنها بکند. البته در وب‌سایت‌مان هم این موضوع وجود دارد. او در مورد این موضوع بیان می‌کند: «چهار تیپ شخصیتی نیکوکاری وجود دارد. از جمله بعضی‌ها نیکوکار بومی هستند و فقط به آنهایی کمک می‌کنند که اطراف خودشان می‌شناسند، اما یکی دیگر از این تیپ‌های شخصیتی به موسسات خیریه اعتماد کامل دارند.»

ولی‌محمدی با بیان اینکه ویکی‌نیکی اخیرا در حوزه دیگری فعالیت می‌کند، ادامه می‌دهد: «چند وقتی است که به کارآفرینی اجتماعی مشغول شده‌ایم. در همین راستا با مشارکت استارت‌آپ‌ها و بنگاه‌های اقتصادی طرح‌هایی را اجرا می‌کنیم. برای مثال با کمک تیم پین‌وورک بین چند موسسه خیریه جهت ایجاد کارآفرینی برای مددجویان موسسات خیریه یک بستر فراهم کردیم. مثال دیگر این بود که با همکاری با همیار ووردپرس به مددجویان موسسات خیریه مهارت طراحی وب‌سایت آموزش دادیم. سعی کرده‌ایم در این مدت برای آنها کارآفرینی ایجاد کنیم.»

هم‌بنیان‌گذار ویکی‌نیکی عقیده دارد که در ایران راجع‌ به نیکوکاری تقریبا هیچ اطلاعاتی وجود ندارد. او اضافه می‌کند: «نظرسنجی تیپ شخصیت نیکوکاری برای ما اهمیت زیادی دارد و غرفه ویکی‌نیکی در الکامپ مشغول همین کار است. به کسانی که می‌آیند بر اساس تیپ شخصیتی آنها، پیکسل مخصوص می‌دهیم. در پایان نمایشگاه هم برای افرادی که شماره موبایل خود را وارد کنند، یک قرعه‌کشی خواهیم داشت.»

ویکی‌نیکی در این نمایشگاه در غرفه ۵۱۰s سالن ۱۰ و ۱۱ حضور دارد.

 

منبع

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.