دونیت

توضیحات مختصر
دونِیت یک پلتفرم کراودفاندینگ ایرانی است که در حال حاضر بر روی تامین سرمایه پروژه هایی که تاثیرات اجتماعی دارند، تمرکز کرده است.

دونِیت چیست؟

دونِیت یک پلتفرم کراودفاندینگ ایرانی است که در حال حاضر بر روی تامین سرمایه پروژه هایی که تاثیرات اجتماعی دارند، تمرکز کرده است.

وب سایت دونیت در مالکیت شرکت فرآیندهای طرح و ایده بی بهانه پردیس به شماره ثبت 485722 است و صندوق سرمایه گذاری سرآوا و صندوق توسعه فناوری های نوین بنیاد علمی و فناوری ریاست جمهوری از سهامداران آن می باشند.

کراودفاندینگ چیست؟

جذب سرمایه جمعی یا Crowdfunding از دو واژه ی crowd به معنای انبوه مردم و funding به معنای تامین سرمایه تشکیل شده است. جذب سرمایه جمعی در واقع کمپینی جهت دریافت حمایت مالی افراد مختلف جامعه به خصوص کاربران اینترنت از یک پروژه ازطریق پرداخت بخشی از سرمایه ی مورد نیاز برای اجرای آن پروژه می باشد. کراود فاندینگ برای حمایت از هنرمندان، استارتاپ ها و صاحبان ایده وکسب و کارهای نوپا مناسب است. در یک پروژه ی کراود فاندینگ کارآفرین یا صاحب ایده، ایده ی خود را مطرح کرده و کمپین خود را راه اندازی می کند و افراد و گروه ها از طریق حمایت های مالی خود سرمایه ی مورد نیاز وی را تامین می کنند.

بنابراین دریک پروژه ی کراود فاندینگ سه گروه مشارکت دارند:

  • صاحب ایده که شروع کننده ی پروژه است.
  • افراد یا گروه هایی که ایده را حمایت می کنند.
  • سامانه (پلتفرم) ای که این دو گروه را برای اجرای پروژه گرد هم جمع می کند.

کراودفاندینگ را می توان معادل گلریزان سنتی در ایران دانست.

 منبع: وب سایت دونیت

درصد کارمزد
%7
سال تاسیس
1393
منابع جمع آوری شده
24،049،778،420 ریال
تعداد پروژه‌ها
364
تعداد پروژه‌های موفق
-
تعداد حمايت‌ها
164,842
تعداد کاربران
-
رتبه الکسا ایران
No Data

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...

سهم نیکوکاری

0
ارزش هر سهم
10,000 تومان
در حال حاضر امکان کمک نقدی فعال نمی‌باشد.