مدتی است که تبلیغات گروه خودروسازی بهمن با مضمون پنج هزار بر روی پس زمینه گلبول های قرمز توجه مخاطبین را به خود جلب نموده بود . سر انجام این خودروساز بخش خصوصی پس از گذشت 20 روز از اکران عمومی این طرح به سوالات پاسخ داد.


به گزارش ویکی نیکیو به نقل از روابط عمومی گروه بهمن، شاید برای خیلی ها تصویر گلبول‌های قرمز و عدد ۵۰۰۰ بر روی این بیلبوردها سوال برانگیز بوده باشد؟! علامت سوالی که بیشتر ذهنیت مخاطب را به سمت خودرو سوق می‌داد. شاید این سبک تبلیغ آن هم برای یک خودروساز قابل تامل و بیانگر رویکردی جدید در چشم انداز شرکت باشد . اما شروع این نگرش از کجا بوده است؟


در واقع گروه بهمن در حال ارائه مدل جدیدی از پیشرو بودن در عرصه مسئولیت‌های اجتماعی است. مسئولیتی که این خودروساز با همراهی موسسه خیریه و بیمارستان فوق تخصصی سرطان کودکان محک برای تاسیس اولین بانک سلول‌های بنیادی خون ساز به عهده گرفته است. این مهم به منظور فراهم نمودن شانس بهبودی کودکان مبتلا به سرطان یا به زعم تفکر سهام‌داران جدید شرکت "فرصت زندگی" برای آنان صورت گرفته است. در واقع 5000 سوال برانگیز تبلیغات شرکت نماد 5000 سلول بنیادی خونساز برای کودکان مبتلا به سرطان می باشد. این پروژه که نتیجه پیوند اهداف یک سازمان مردم‌نهاد با بخش خصوصی است با هدف تامین سلول‌های بنیادی خون‌ساز برای بیماران نیازمند به پیوند به خصوص کودکان مبتلا به سرطان آغاز شد.


گفتنی است حضور داشتن محک در شبکه ملی و جهانی اهداکنندگان سلول‌های بنیادی خون‌ساز در آینده باعث خواهد شد که بسیاری از کودکان نیازمند پیوند که قادر به تامین نمونه از میان اقوام خود نبوده و بعضا به خریداری نمونه از بانک‌های جهانی اقدام می‌کردند، مشکلشان مرتفع شود. براساس این تفاهم‌نامه یکی از مراکز اهداکنندگان سلول‌های بنیادی خون‌ساز ایران در محک رسما فعالیت خود را آغاز خواهد کرد و با استفاده از ظرفیت جامعه مدنی ایران، امکان استفاده رایگان برای نیازمندان به پیوند فراهم شود. تا علاوه بر دریافت‌کنندگان، اهداکنندگان نیز بتوانند با اهدای مشارکت ارزشمند خود، نوع جدیدی از اندیشه والای کمک به همنوع را تجربه کنند.


در کنار توجه به کیفیت خودروها ، توجه به کیفیت جامعه نیز ره آورد چشمگیر بخش خصوصی در حوزه مسئولیت اجتماعی است. و شعار "خودروی با کیفیت برای جامعه با کیفیت" نیز از همین تفکر نشات گرفته است. ما، براین امید استواریم که شروع این حرکت خیرخواهانه توسط یکی از معتبرترین و قابل اعتماد ترین خودروسازان بخش خصوصی کشور، زمینه حرکت سایر اقراد جامعه را فراهم سازد تا روزی برسد که هیچ درد و رنجی برای هیچ انسانی وجود نداشته باشد.