پلتفرم مهربانه

توضیحات مختصر
مهربانه یک پلتفرم تامین مالی جمعی است که به جمع‌آوری حمایت‌های مالی برای پروژه‌های نیکوکاری، مسئولیت اجتماعی و توانمندسازی می‌پردازد.

مهربانه چیست؟

مهربانه یک پلتفرم تامین مالی جمعی است که به جمع‌آوری حمایت‌های مالی برای پروژه‌های نیکوکاری، مسئولیت اجتماعی و توانمندسازی می‌پردازد و امکان تحقق آن‌ها را فراهم می‌کند. همیشه پروژه‌های متنوعی در مهربانه وجود دارند که می‌توانید متناسب با موضوعات مورد علاقه خود، از آن‌ها حمایت کند. مهربانه علاوه بر تامین مالی پروژه‌های یاد شده، فرهنگ‌سازی در زمینه موضوعات اجتماعی، محیط زیست، حیوانات و … را نیز از مسئولیت‌های خود می‌داند.

 

مهربانه چگونه کار می‌کند؟

تعریف پروژه: هر پروژه در مهربانه یک مجری دارد و تعریف پروژه، کنترل و مسئولیت‌های آن بر عهده مجری پروژه است. بسیاری از مجریان برای تعریف پروژه خود هفته‌ها وقت می‌گذارند تا با تولید محتوای متناسب، به بهترین شکل پروژه خود  را به مخاطبان ارائه کنند. وقتی که تعریف پروژه آن‌ها کامل شد، آن را در مهربانه منتشر می‌کنند و با جامعه هدف خود به اشتراک می‌گذارند.


تامین مالی جمعی: هر پروژه، مبلغ هدف و زمان پایان مشخصی دارد. هر فردی که به پروژه‌ای علاقه داشته باشد، می‌تواند مبلغ دلخواهی را به آن پروژه اهدا کند تا سرمایه مورد نیاز پروژه به صورت خرد خرد جمع‌آوری شود. اگر پروژه بتواند در زمان تعیین شده به هدف خودش برسد یا بیشتر از آن سرمایه جمع کند، کل مبالغ جمع‌آوری شده به مجری آن تحویل داده می‌شود تا بتواند نسبت به اجرای پروژه اقدام کند. در صورتی که پروژه در جلب مبالغ مورد نیازش موفق نباشد، پروژه لغو می‌شود و پول افراد به حساب آن‌ها در مهربانه برمی‌گردد.

گزارش‌دهی: مجریان پروژه‌ها موظف هستند پس از دریافت سرمایه مورد نیاز خود و اجرای پروژه، گزارش آن را برای شفاف‌سازی در اختیار مهربانه قرار دهند تا به صورت عمومی منتشر شود. این کار علاوه بر شفافیت مالی، به کاربران این امکان را می‌دهد تا از وضعیت پروژه مورد حمایت خود آگاه شوند.

آیا مهربانه قبل از انتشار پروژه‌ها، آن‌ها را بررسی می‌کند؟

مهربانه پروژه‌ها را تنها در خصوص تطابق با دستورالعمل پروژه‌ها بررسی می‌کند. این بررسی‌ها شامل تحقیق یا تضمین در خصوص توانایی مجری برای انجام پروژه تعریف شده نمی‌شود و مشارکت‌کنندگان خود باید در خصوص اجرایی بودن پروژه یا امکان تحقق پروژه توسط مجری مربوطه به جمع‌بندی برسند.

سیاست همه یا هیچ چیست؟

این سیاست یکی از هسته‌های اصلی مدل فعالیت مهربانه است،‌ که دارای مزایای زیر است:

  • برای بالا بردن شانس موفقیت، مجری پروژه کمترین سرمایه‌ای را که برای اجرای پروژه‌اش لازم دارد، اعلام می‌کند.
  • مشخص و ثابت بودن مبلغ هر پروژه به شفافیت مالی بیشتر کمک می‌کند.
  • علاقمندان به پروژه، دیگران را به مشارکت تشویق می‌کنند تا پروژه مورد علاقه آن‌ها به خاطر نرسیدن به حداقل‌ سرمایه مورد نیاز، لغو نشود.
  • تجارب جهانی نشان دهنده موفقیت این سیاست در پلتفرم‌هایی با عملکرد مشابه بوده است.

آیا هر پروژه‌ای در مهربانه می‌تواند نسبت به تامین مالی اقدام کند؟

پروژه‌های مرتبط با موضوعات تعریف شده می‌توانند نسبت به تأمین مالی جمعی در مهربانه اقدام کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص، لطفا صفحه دستورالعمل‌های پروژه را ببینید.

هزینه‌ استفاده از خدمات مهربانه چقدر است؟

در صورت موفقیت یک پروژه در تامین سرمایه مورد نیاز خود، بین ۳ تا 7 درصد مبالغ جمع‌آوری شده برای آن پروژه، به عنوان هزینه خدمات به مهربانه پرداخت می‌شود.

چرا افراد در پروژه‌ها حمایت می‌کنند؟

بعضی افراد از پروژه‌های دوستان‌شان حمایت می‌کنند. برخی به دنبال ادای مسئولیت اجتماعی خود هستند. بعضی تمایل دارند دارند از آدم‌های مورد تحسینشان حمایت کنند و بسیاری باور دارند که مشارکت در یک پروژه بسیار فراتر از حمایت مالی آن‌ها است: کمک به ایجاد محصولات، خدمات و محتوایی که تنها با حمایت آن‌ها، وجود خواهند داشت.

حمایت کنندگان از کجا می‌آیند؟

در اکثر موارد، حامیان اولیه از میان کسانی هستند که با مجریان یا پروژه مورد نظر آشنایی اولیه دارند و دوست دارند که آن پروژه به انجام برسد. این حلقه اولیه، پروژه و جذابیت‌های آن را به اطلاع دوستان و آشنایان خود می‌رسانند و در رسانه‌های اجتماعی در مورد آن‌ها صحبت می‌کنند. علاقمندان به یک پروژه، موفق به دیدن سایر پروژه‌ها و فرصت‌های جدید در سایت یا اپلیکیشن مهربانه می‌شوند و ممکن است به پروژه‌هایی که آشنایی اولیه‌ای با آن‌ها نداشته‌اند، علاقه‌مند گردند.

آیا حمایت کنندگان مالک یا سهامدار پروژه‌ها می‌شوند؟

خیر. مدل تامین مالی مهربانه «اهدا» است و کاربران مبلغ دلخواه خود را بدون انتظار بازگشت به صورت پاداش یا سهام، برای اجرای پروژه اهدا می‌کنند.تمام مالکیت پروژه‌ها و کار انجام شده به مجری (یا مجریان) پروژه‌ها تعلق دارد.

درصد کارمزد
7%
سال تاسیس
1395
منابع جمع آوری شده
15,747,268,718 ریال
تعداد پروژه‌ها
-
تعداد پروژه‌های موفق
184
تعداد کاربران
-
تعداد حمایت‌های انجام شده
-
رتبه الکسا ایران
20620

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...

سهم نیکوکاری

0
ارزش هر سهم
10,000 تومان
در حال حاضر امکان کمک نقدی فعال نمی‌باشد.