مدیرکل امور اجتماعی و موسسات خیریه سازمان اوقاف کشور با بیان اینکه هیچ نهادی نمی‌تواند به طور دقیق اعلام کند که چه تعداد موسسه خیریه در کشور وجود دارد گفت: آمار ثبتی مشخصی در خصوص تعداد موسسات و نهادهای خیریه وجود ندارد.

 

به گزارش ویکی نیکی حمید عسگری سواد جانی مدیرکل امور اجتماعی و موسسات خیریه سازمان اوقاف و امور خیریه کشور، در گفتگو با ایسنا اظهار کرد: موسسات خیریه با نگاه خوش‌بینانه یکی از ظرفیت‌های نظام است.

 

وی با بیان اینکه هیچ نهادی نمی‌تواند به طور دقیق اعلام کند که چه تعداد موسسه خیریه در کشور وجود دارد، افزود: آمار ثبتی مشخصی در خصوص تعداد موسسات و نهادهای خیریه وجود ندارد.

 

عسگری با بیان اینکه در 2 سال گذشته یک برنامه جامع برای شناسایی موسسات خیریه در سطح کشور و ساماندهی آن‌ها توسط سازمان اوقاف و امور خیریه انجام شد، گفت: در این طرح ما به سه هزار و 500 نهاد خیریه در استان‌‌های مختلف کشور دست یافتیم که نسبت به سازمان‌دهی آن‌ها اقدامات لازم انجام شد. با این حال آمار سازمان‌ها و نهادهای مختلف کشور در این خصوص متناقض است و تا 15 هزار موسسه خیریه را هم اعلام می‌کنند.

 

وی در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع مهم آسیب‌های اجتماعی اشاره و تأکید کرد: سازمان اوقاف و امور خیریه برنامه‌های بسیاری برای اقشار مختلف مردم به ویژه جوانان برای مقابله با آسیب‌های اجتماعی موجود در سطح جامعه دارد.

 

این مسئول تصریح کرد: طرح‌های آرامش بهاری، نشاط معنوی و برنامه‌‌هایی پیش‌بینی شده در ایام تعطیلات تابستان در راستای پر نمودن اوقات فراغت اقشار مختلف مردم به ویژه جوانان و نوجوانان، از جمله برنامه‌هایی است که توسط سازمان اوقاف و امور خیریه کشور پیگیری و دنبال می‌شود.

 

مدیرکل امور اجتماعی و موسسات خیریه سازمان اوقاف و امور خیریه در پایان خاطرنشان کرد: باید توجه نمود برای خانواده‌‌هایی که بیشتر در معرض آسیب‌های اجتماعی هستند برنامه های ویژه‌ای در نظر گرفته شود تا خدمات لازم فرهنگی در کنار خدمات اجتماعی به آن‌ها ارائه شود.