موسسه خیریه توانبخشی شکوفه‌های فریمان با صرف هزینه‌ای بیش از یک میلیارد و 300میلیون تومان و با حضور مدیرکل بهزیستی خراسان رضوی به بهره برداری رسید.

ظهر امروز، بزرگترین مرکز توانبخشی شرق کشور، موسسه خیریه توانبخشی شکوفه‌‌های فریمان با حضور مدیرکل بهزیستی خراسان رضوی، امام جمعه، فرماندار، نماینده مردم فریمان در مجلس شورای اسلامی وتنی چند از مسئولان شهرستان فریمان به بهره برداری رسید.

«سیداحسان قاضی زاده هاشمی»، نماینده مردم فریمان در مجلس شورای اسلامی در سخنان کوتاهی ضمن تشکر از اقدام نیک و ماندگار خیران شهرستان فریمان، اظهارکرد: همه ما روزی از دنیا خواهیم رفت و تنها کارهای نیک ما ماندگار خواهد شد.

«قاضی زاده هاشمی» در ادامه، خطاب به مدیرکل بهزیستی خراسان گفت: با توجه به مستهلک بودن صندلی چرخدار معلولان شهرستان و درخواست بهزیستی فریمان برای تامین ۳۰۰ صندلی چرخ‌دار، از شما می‌خواهیم در این زمینه همکاری بیشتری با اداره بهزیستی فریمان برای تامین این اقلام داشته باشید.

«قاضی زاده» همچنین از تصویب طرحی در مجلس شورای اسلامی به منظور پیشگیری از تولد نوزاد معلول خبرداد و اظهارداشت: برای پیشگیری از تولد نوزاد معلول، انجام آزمایش های ژنتیک اجباری می‌شود.

همچنین امام جمعه، فرماندار فریمان در سخنان کوتاهی از اقدام خدا پسندانه خیران فریمانی در راه اندازی این موسسه توانبخشی تقدیر و تشکر کردند.

«پور‌یوسف»، مدیر کل بهزیستی خراسان در این مراسم ضمن تشکر از اقدام خداپسندانه خیرین فریمانی در راه اندازی این موسسه توانبخشی گفت: مطالبات معلولان جزو حقوق آنها است و آن را پیگیری می‌کنیم.

گفتنی است، زمین این مرکز توسط پدرشهید علی اکبروافری به مساحت ۱۲۰۰متر مربع، و نیز خیر نیکوکار «غلامعلی حلمی‌مقدم» به مساحت ۴۲۰مترمربع برای راه‌اندازی این موسسه خیریه اهدا شده است.

ساخت و تجهیز این مرکز به همت «صیرفی»، خیر نیکوکار فریمانی با صرف هزینه‌ای بالغ بر یک میلیارد و سیصد میلیون تومان انجام شد.

عملیات ساخت این مرکز در دی‌ماه سال گذشته آغاز شد و به همت خیرین در مدت کمتر از یکسال به بهره‌برداری رسید.