مسئول روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه از برگزاری «پنجمین همایش وقف و رسانه، چشم انداز فرارو» در این استان خبر داد.

مجتبی کوگرد در گفتگو با خبرنگار مهر، از برگزاری «پنجمین همایش وقف و رسانه، چشم انداز فرارو» در استان کرمانشاه خبر داد و گفت: این همایش  با حضور حسین نوش آبادی معاون حقوقی، امور مجلس و امور استان‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می‌شود.

وی وقف را یکی از سنت های حسنه بین مسلمانان دانست و گفت: هر فرد در هر مسؤولیتی می‌تواند واقف باشد و وقف در رسانه و با قلم اجری کم‌تر از خون شهدا ندارد و این مسئولیت، یک رسالت سنگین است.

مسئول روابط عمومی و اطلاع‌رسانی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه، بر ترویج فرهنگ وقف خصوصا توسط رسانه‌ها تاکید و خاطر نشان کرد: اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه همگام با کشور با شعار «همه واقف باشیم» که برگرفته از سنت دینی است در تلاش برای فرهنگ‌سازی و این سنت حسنه است.

وی «تبیین نقش رسانه‌ها در زمینه‌سازی و ترویج فرهنگ وقف در جامعه»، «تبیین مسائل روزآمد وقف و نیازهای روز برای وقف» و «تجلیل از فعالان رسانه‌ای عرصه وقف» را از اهداف برگزاری پنجمین همایش وقف و رسانه عنوان کرد.

کوهگرد، زمان برگزاری این همایش را ۳ آذر امسال عنوان کرد و گفت: در این همایش از فعالان رسانه‌ای استان در حوزه وقف تجلیل می‌شود.