فراخوان پنجمین جشنواره سراسری «وقف چشمه همیشه جاری» به منظور اشاعه و فرهنگ‌سازی هر چه بهتر سنت حسنه وقف و خلق آثار ماندگار هنری اعلام شد.

حجت‌الاسلام مصطفی نوروزی، مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کردستان در گفت‌و‌گو با ایکنا از کردستان، اظهار کرد: فراخوان پنجمین جشنواره سراسری «وقف چشمه همیشه جاری» به منظور اشاعه و فرهنگ‌سازی هر چه بهتر سنت حسنه وقف و خلق آثار ماندگار هنری اعلام شد.

وی افزود: در این راستا اداره کل اوقاف و امور خیریه استان کردستان بخش هنرهای تجسمی این جشنواره را در سه رشته نقاشی، کاریکاتور و تصویرسازی برگزار می‌کند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کردستان به محورهای این جشنواره اشاره و بیان کرد: وقف امور خیریه، نیکوکاری، نقد بر موقوفه خواری، فرهنگ‌سازی وقف مشارکتی، فرهنگ‌سازی وقف خرد، کمک موقوفات به حل نیازمندی‌های جامعه، حراست از موقوفات، وقف و کودکان، وقف و ازدواج، وقف و پیشرفت علم، وقف و قرآن، وقف و مساجد، وقف و محیط زیست، وقف و اماکن متبرکه، وقف و درمان، وقف و نیازمندان، وقف و اقتصاد مقاومتی از محورهای این جشنواره است.

وی با اشاره به اینکه هنرمندان تا ۲۰ بهمن ماه سال جحاری فرصت شرکت در این جشنواره را دارند، اعلام کرد: مراسم اختتامیه و اهدای جوایز متعاقبا اعلام خواهد شد.

حجت‌الاسلام نوروزی عنوان کرد: تبلیغ در حوزه دین و ارزش‌های اسلامی به عنوان یک رکن اساسی در فرآیند هویت‌‌سازی جامعه باید در قالب‌ها و صورت‌‌های گوناگون ارائه شود تا زیبایی‌‌های ارزش‌‌های اسلامی بر همگان نمایان شود.

وی ادامه داد: هنر با توجه به زبان ارتباطی خاص خود، چنانچه به درستی مورد توجه قرارگیرد، می‌تواند بهترین وسیله برای ترویج و اشاعه ارزش‌‌های والای دینی و انسانی باشد. دراین راستا اداره اوقاف و امور خیریه استان به برگزاری جشنواره سراسری فرهنگی ـ هنری «وقف چشمه همیشه جاری» اقدام کرده است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کردستان اعلام کرد: از تمامی هنرمندان و فعالان عرصه طراحی ‌پوستر، آرم ، نشانه و تایپوگرافی دعوت می‌شود تا آثار خود را با درون مایه سنت حسنه وقف به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.

وی در پایان یادآور شد: شرکت کنندگان می‌توانند آثار خود را به ایمیل waqfart@gmail.com و یا به دبیرخانه این جشنواره واقع در کردستان، سنندج، بلوار جانبازان ابتدای سایت اداری اداره کل اوقاف و امور خیریه استان کردستان، معاونت فرهنگی و اجتماعی ارسال کنند.