سرپرست مشارکت‌های مردمی سازمان بهزیستی کشور از راه‌اندازی کمپین «قلب مهربان» با هدف تهیه و تامین لوازم‌التحریر و پوشاک مدرسه برای کودکان کم برخوردار خبر داد.

به گزارش ویکی نیکی و به نقل از ایسنا، محمدعلی کوزه‌گر در نشست خبری رونمایی از کمپین «قلب مهربان» که در محل سازمان بهزیستی کشور برگزار شد گفت: این کمپین همزمان با آغاز سال تحصیلی با هدف تهیه و تامین لوازم‌التحریر و پوشاک مدرسه برای کودکان کم برخوردار راه‌اندازی شده تا همه کودکان بی‌بضاعت و نیازمند نیز بتوانند از تمکن لازم برای ادامه تحصیل برخوردار شوند.
 وی در ادامه با بیان آن‌که این کمپین با شعار «مهربانی ساده است» تشکیل شده تا کودکان نیازمند و خانواده‌هایشان نگرانی از بابت تامین لوازم‌التحریر، کیف و کفش و پوشاک مدرسه نداشته باشند گفت: یکی دیگر از اهداف راه اندازی این کمپین آنست که کمک‌های مردمی نیز در زمینه خواست خیرین و نیکوکاران متمرکز شود.


سرپرست مشارکت‌های مردمی سازمان بهزیستی کشور ادامه داد: حدود 25 هزار کودک ایرانی بد سرپرست و بدون سرپرست تحت پوشش سازمان بهزیستی قرار دارند که در این طرح لوازم و وسایل مورد نیاز برای 15 هزار کودک نیازمند ادامه تحصیل در مقاطع مختلف تحصیلی خریداری و برای استان‌های کم برخوردار ارسال خواهد شد.


کوزه‌گر با بیان آنکه منابع مالی این کمپین توسط مردم نیکوکار و خیرین تامین می‌شود افزود: این کمپین از شهریور ماه آغاز و تا اواسط مهر ماه ادامه خواهد یافت. البته سازمان بهزیستی در نظر دارد در فصول مختلف سال نیز کمپین‌هایی با محوریت تامین جهیزیه، تامین آجیل شب عید و ویلچر و... راه اندازی کند.


 این مقام مسئول در سازمان بهزیستی همچنین خاطر نشان کرد: سال گذشته بیش از 500 میلیارد تومان کمک‌های مردمی جذب سازمان بهزیستی شد که البته 90 درصد آنها به صورت متمرکز نیست اما در چنین کمپین‌هایی مردم می‌توانند استان مورد نظر و حتی نوع حمایت‌های خود را مشخص کنند.


 کوزه‌گر گفت: در کمپین قلب مهربان مبلغ 170 هزار تومان به منظور خرید وسایل تحصیلی مورد نیاز هر دانش آموز اختصاص داده خواهد شد.

 وی روش‌های مشارکت مردمی در کمپین قلب مهربان را تشریح کرد و گفت:‌ خیرین می‌توانند از طریق شماره‌گیری کد *733*300# و همچنین با مراجعه به سایت www.ghalbemehraban.ir در این طرح سهیم شوند همچنین هموطنان می‌توانند با ارسال عدد 1 به شماره پیامکی 3000012323 اطلاعات تکمیلی را دریافت کنند.


 کوزه‌گر ادامه داد: استفاده از روش‌های نوین پرداخت موجب تسهیل و تسریع در جمع‌آوری کمک‌های مردمی و ارسال به مناطق محروم می‌شود زیرا با جمع‌آوری پول سریعا تجهیزات و وسایل مورد نیاز دانش‌آموزان کم برخوردار تهیه و برای آنان ارسال خواهد شد.


سرپرست مشارکت‌های مردمی سازمان بهزیستی کشور همچنین به ربات «نسیم مهربانی» اشاره کرد و گفت: این ربات از سوی معاونت مشارکت‌های مردمی سازمان بهزیستی راه‌اندازی شده است که افراد می‌توانند با مراجعه به کانال @nasimemehrabanibot در این کانال عضو شده و پس از دریافت کارت حمایت و عضویت معنوی، کمک‌های نقدی خود را به سازمان بهزیستی واریز کنند و یا با کسب امتیازهای بیشتر و انتشار تصویر کار خود در شبکه‌های مجازی سایر دوستان خود را به این کمپین دعوت کنند.