مدیرعامل جامعه نیکوکاری ابرار گفت: بازسازی مدارس آسیب دیده در استان‌های بوشهر، آذربایجان شرقی و کرمانشاه را در دستور کار قرار داده‌ایم که 51 مدرسه را شامل می‌شود.

به گزارش ویکی نیکی و به نقل از ایسنا، علی اصغر خامنوی، شامگاه پنج شنبه (10 خرداد) در جشن اعطای بورس تحصیلی به دانش آموزان و دانشجویان مستعد جامعه نیکوکاری ابرار که در سنندج برگزار شد، اظهار کرد: فعالان اقتصادی در اتاق بازرگانی همواره دغدغه مسئولیت‌های اجتماعی را داشته‌اند به همین دلیل جامعه نیکوکاری ابرار ایجاد شد.

وی افزود: از سال 88 روسا و هیات رئیسه اتاق بازرگانی تصمیم گرفتند که جامعه نیکوکاری را راه اندازی کنند و فعالیت‌های اعضا جهت توسعه کارهای خیر و گسترش آن در این قالب شکل بگیرد.

مدیرعامل جامعه نیکوکاری ابرار، فعالیت اولیه جامعه نیکوکاری ابرار را بر دو محور ذکر کرد و گفت: در این راستا توانمندی و توانمندسازی مناطق محروم و بورسیه تحصیلی دانش آموزان مستعد در هیات مدیره اتاق بازرگانی مورد تصویب قرار گرفت.

وی هدف از بورسیه تحصیلی دانش آموزان مستعد را جلوگیری از ترک تحصیل این دانش آموزان و تشویق استعدادهای برتر تحصیلی برای رسیدن به مقاطع دانشگاهی و بالاتر عنوان کرد.

خامنوی ادامه داد: در این راستا بورسیه تحصیلی دانش آموزان در حال حاضر در 28 استان کشور توسط جامعه نیکوکاری ابرار انجام شده و تا پایان سال هم در دیگر استان‌های باقی مانده صورت می‌گیرد.

وی ذکر کرد: جامعه نیکوکاری ابرار بورسیه تحصیلی را با همکاری نهادهایی همچون آموزش و پرورش، کمیته امداد و بهزیستی انجام می‌دهد و این نهادها در شناسایی دانش آموزان مستعد این مجموعه را همراهی می‌کنند.

مدیرعامل جامعه نیکوکاری ابرار در ادامه به دیگر فعالیت‌های جامعه نیکوکاری ابرار اشاره و تصریح کرد: طرح توسعه پایدار روستایی با رویکرد اشتغال و کارآفرینی از سال 92 به صورت پایلوت در روستایی در خراسان جنوبی آغاز شد و در حال حاضر در سه استان کشور در جریان است.

وی این سه استان را کردستان، خراسان جنوبی و سیستان و بلوچستان برشمرد و اعلام کرد: این طرح در 11 روستای محروم در این مناطق دنبال شده و تلاش می‌شود با همکاری صندوق کارآفرینی امید در آینده در روستاها اقدامات خوبی صورت گیرد.

خامنوی اظهار کرد: یکی دیگر از فعالیت‌های ابرار حضور در مناطق آسیب دیده ناشی از حوادث غیرمترقبه همچون سیل و زلزله است که در این مناطق در بازسازی مدارس و مراکز آموزشی صدمه دیده فعالیت می‌کنیم.

وی افزود: در این راستا بازسازی مدارس در استان‌های بوشهر، آذربایجان شرقی و کرمانشاه را در دستور کار قرار داده ایم که 51 مدرسه را شامل می‌شود.

مدیرعامل جامعه نیکوکاری ابرار ذکر کرد: در حال حاضر کار بازسازی 39 مدرسه را آغاز کرده ایم که امیدواریم تا مهرماه سال جاری اکثر مدارس آماده بهره برداری شوند.

وی به هم افزایی با خیران در راستای فعالیت‌های عام المنفعه هم اشاره و عنوان کرد: با همراهی خیران شبکه ملی موسسات نیکوکاری و خیریه را تشکیل داده‌ایم که در حال حاضر 130 موسسه عضو این تشکل هستند و از تجربیات همدیگر استفاده می‌کنند.

خامنوی با اشاره به دستور کار قرار گرفتن دو طرح دیگر در سال جاری در جامعه نیکوکاری ابرار، گفت: نابرخورداری و محرومیت‌هایی که در خانواده‌ها مانع تحصیل فرزندان می‌شود را شناسایی می‌کنیم و همچنین با همراهی فعالان اقتصادی برای اشتغال جوانانی که در مناطق دورافتاده و محروم هستند آموزش هایی را ارائه خواهیم داد.


منبع: ایسنا