با همکاری گروه بهمن (شرکت‌های بهمن موتور و بهمن دیزل) و موسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان محک ثبت 5 هزار نمونه اولیه جهت مرکز اهداکنندگان سلول‌‌های بنیادی خون‌ساز در محک انجام می‌شود.

به گزارش ویکی نیکی و به نقل از روابط عمومی گروه بهمن، بیمارستان محک به عنوان تنها بیمارستان فوق‌ تخصصی سرطان اطفال در ایران که توسط موسسه خیریه محک ساخته و اداره می‌شود، دارای یکی از مجهزترین آزمایشگاه‌‌های تخصصی مولکولی می‌باشد قصد دارد مرکز اهدا کنندگان سلول‌‌های بنیادی خون‌ساز را در محک با تعداد اولیه 5 هزار نمونه در یک سال (سال 96) راه‌اندازی کند. با توجه به این موضوع گروه بهمن در نظر دارد در راستای مسئولیت اجتماعی، هزینه آزمایش اولیه این 5 هزار نمونه را تأمین کند.

از این رو تفاهم‌‌نامه‌ای میان گروه بهمن و موسسه خیریه محک به امضا رسید و مقرر شد تا گروه بهمن هزینه آزمایش HLA Typing برای 5 هزار نمونه جهت ایجاد مرکز اهداکنندگان سلول‌‌های بنیادی خون‌‌ساز را با تمرکز بر درمان سرطان اطفال از طریق اختصاص مبلغی ثابت از فروش خودروهایش تأمین کند.

این پروژه که نتیجه پیوند اهداف یک سازمان مردم‌ نهاد با بخش خصوصی است با هدف تأمین سلول‌‌های بنیادی خون‌‌ساز برای بیماران نیازمند به پیوند به خصوص کودکان مبتلا به سرطان آغاز شد.

گفتنی است حضور داشتن محک در شبکه ملی و جهانی اهدکنندگان سلول‌های بنیادی خون‌ ساز در آینده باعث خواهد شد که بسیاری از کودکان نیازمند پیوند که قادر به تأمین نمونه از میان اقوام خود نبوده و بعضاً به خریداری نمونه از بانک‌های جهانی اقدام می‌کردند، مشکل‌شان مرتفع شود.

براساس این تفاهم‌ نامه تلاش می‌شود تا یکی از مراکز اهدا کنندگان سلول‌‌های بنیادی خون‌ ساز ایران در محک شکل گیرد و با استفاده از ظرفیت جامعه مدنی ایران، امکان استفاده رایگان برای نیازمندان به پیوند فراهم شود. تا علاوه بر دریافت‌‌کنندگان، اهداکنندگان نیز بتوانند با اهدای مشارکت ارزشمند خود، نوع جدیدی از اندیشه والای کمک به همنوع را تجربه کنند.