معاون امور توانبخشی بهزیستی استان تهران از افتتاح اولین کافه بچه‌های اتیسم و سندرم داون در تهران همزمان با نیمه شعبان خبر داد.

محمدرضا اسدی، معاون امور توانبخشی بهزیستی استان تهران با اشاره به اینکه یکی از مشکلات معلولان کشور ما خانه‌نشینی است و باید معلولان هم مانند سایر افراد جامعه در متن جامعه حضور فعال داشته باشند، گفت: بر همین اساس و با هدف فرهنگ‌سازی در این زمینه اولین کافه معلولان اتیسم و داون در تهران افتتاح می‌شود.

وی با اشاره به اینکه این اولین کافه‌ در منطقه خاورمیانه است که توسط معلولان مبتلا به اتیسم و داون اداره می‌شود، گفت: این کافه با حمایت اداره کل بهزیستی استان تهران افتتاح می‌شود و ۱۰ نفر از معلولان اتیسم و سندروم داون در آن مشغول کار خواهند بود.

اسدی با تاکید بر اینکه چنین اقداماتی در راستای شناخت بهتر جامعه از معلولان صورت می‌گیرد، تصریح کرد: در استان تهران چهار هزار خانواده اتیسم داریم حضور این خانواده‌ها در این کافه موجب امیدواری آن‌ها می‌شود و آن‌ها می‌بینند که با توانبخشی بچه‌های آن‌ها هم می‌توانند آینده خوبی در اجتماع داشته باشند. در میان این بچه‌ها، بچه‌های پیانیست و نوازنده نیز هستند که هنر خود را در این کافه به نمایش می‌گذارند.

وی زمان افتتاح این کافه را نیمه شعبان اعلام کرد و گفت: در تلاش هستیم نگاه جامعه به این بیماران و معلولان تغییر کند.


آدرس: میدان ونک، خیابان ونک، پاساژ آینه، طبقه اول

منبع: ایکنا