جشن قطع درمان کودکان مبتلا به سرطان توسط خیریه و با مشارکت شهرداری کلان شهر تبریز و حمایت معاونت فرهنگی و جوانان اداره کل ورزش و جوانان آذربایجان شرقی در سالن همایش های شهرداری مرکز تبریز برگزار شد.

به گزارش ویکی نیکی و به نقل از نصر، سعید نامور رئیس هیات مدیره خیریه قلب‌های سبز ضمن خیر مقدم به خانواده‌های کودکان قطع درمان شده، گزارشی از فعالیت‌های جمعیت در حوزه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان و دانش‌آموزان بی‌بضاعت مستعد تحصیل ارائه نمودند.

 وی گفت: در طی سال 95 بیش از ده میلیارد ریال با کمک و حمایت مالی موسسه محک تهران و از طریق جمعیت خیریه قلب‌های سبز برای هزینه‌های درمانی کودکان مبتلا به سرطان شمال غرب کشور هزینه شده است.

 وی افزود: علاوه برتامین تمامی نیازهای درمانی و دارویی کودکان مبتلا به سرطان گروه‌های مختلف جمعیت خیریه قلب‌های سبز در حوزه‌های تغذیه، آموزش - تحصیلی، روان‌شناختی و مددکاری اجتماعی و در کل شرایط رفاهی همواره و از سال 1380 همراه این کودکان بوده‌اند.

همچنین نامور افزود: شایع ترین نوع سرطان کودکان سرطان خون است که با تشخیص زود هنگام و آگاهی خانواده‌ها قابل ۸۰ درصد این نوع بیماری قابل درمان است. ما به عنوان خانواده بزرگ جمعیت خیریه قلب‌های سبز در تلاشیم که با همت و یاری خیرین شهر اولین تبریز و همراهی و همیاری پزشکان و پرستاران دلسوز هر روز کودکان بیش‌تری بهبود پیدا کنند.

دکتر شیوا رییس بیمارستان کودکان تبریز در جشن قطع درمان کودکان مبتلا به سرطان گفت: کودکان مبتلا به سرطان، نیازهای درمانی متفاوتی نسبت به بزرگسالان دارند و روند درمانی متفاوتی را طی می کنند.

وی افزود: خوشبختانه با حمایت های گروه‌های مختلف خیریه و مردم نوع دوست تبریز و علی الخصوص حمایت‌های جمعیت خیریه قلب‌های سبز، توانسته‌ایم پروسه درمانی کودکان مبتلا به سرطان را در سطحی مطلوب پیگیری کنیم.

وی در خصوص امید به درمان سرطان کودکان نسبت به بزرگسالان گفت: با توجه به شرایط سنی و روحی این کودکان، امکان بهبود بیماری‌های سرطان نسبت به بزرگسالان بیش‌تر است. در همین راستا امیدواریم که با حمایت‌های مردم شریف تبریز و جمعیت خیریه قلب‌های سبز هر روز زمینه ساز درمان کودکان بیش‌تری باشیم.

در ادامه برنامه از پزشکان، پرستاران و عوامل بیمارستان کودکان تبریز تجلیل شد وکیک جشن قطع درمان کودکان مبتلا به سرطان توسط خود کودکان بریده شد. این برنامه با اجرای گروه‌های هنری مختلف پایان یافت.