15 فوریه به عنوان روز جهانی «کودکان مبتلا به سرطان» نام‌گذاری شده است. این رویداد بهانه‌ای شده است تا برای آنکه موسسات و مردم حمایت خود را از کودکان مبتلا به سرطان و خانواده‌های آن‌ها ابراز دارند و همچنین تلاش‌هایی در جهت آگاه سازی مبتلایان، خانواده‌ها و سایرین صورت بپذیرد.

ربان طلایی رنگ، نماد این روز است.

هرساله بالغ بر 150،000 کودک مبتلا به سرطان شناخته می‌شوند و این بیماری مرزهای تمامی دنیا را درهم نوردیده و مختص به منطقه یا کشور خاصی نیست و روی زندگی خانواده‌ها و جوامع بی‌شماری تاثیر گذاشته است.
در صورت مراقبت و دسترسی به امکانات مناسب، تا 80 درصد از کودکان مبتلا می توانند بر این بیماری غلبه کرده و زندگی سالمی داشته باشند اما این درحالی است که در کشورهای با درآمد پایین و یا متوسط به دلیل کمبود امکانات مراقبتی و پزشکی، سرطان جان 90 درصد از کودکان مبتلا را می گیرد. به منظور بهبود این شرایط عزم جهانی ای لازم است تا در جهت بالا بردن آگاهی مردم نسبت به این بیماری و علل بروز آن، تسهیل دسترسی به درمان و مراقبت های پزشکی برای همگان، حمایت از کودکان مبتلا و خانواده های آنان و... گام های استواری برداشته شود.


کمک به خیریه محک


در این راستا، سازمان جهانی سلامت، لیستی از داروهای ضروری برای این بیماری را ارائه داده است و راهنمایی برای نحوه استفاده و مراقبت از کودکان مبتلا به سرطان در سراسر دنیا منتشر نموده است. این روز بهانه ای است  برای گسترش آگاهی جمعی و همکاری‌های بین المللی برای آنکه دنیا را به جای بهتری برای زندگی تبدیل کنیم و لبخندی همیشگی را به این فرشتگان زمینی هدیه کنیم .