نخستین خیریه فرهنگی بسیج نیشابور در پایگاه امیرالمومنین (ع) با هدف پخش محصولات فرهنگی طراز انقلاب اسلامی در بین کودکان و نوجوانان تحت عنوان نذر فرهنگی آغاز به کار کرد.


به گزارش ویکی نیکی محمد دلشاد در گفتگو با خبرگزاری بسیج در خراسان رضوی، گفت: اهدای کتاب «مهدیه و لباس‌های سخنگو» اولین کتاب داستانی پیرامون چرایی حجاب نخستین برنامه این خیریه می‌باشد.

 

وی با بیان اینکه ۵۰% هزینه هر کتاب توسط خیرین در قالب نذر فرهنگی، تامین و پرداخت شده است افزود: این کتاب، در قالب یک داستان بسیار شیوا و جذاب، فلسفه و چرایی حجاب و عفاف را با زبان کودکانه همراه با تصاویر قشنگ به دختربچه‌ها ۴ تا ۱۱سال می‌آموزد.

دلشاد با اشاره به اینکه قیمت پشت جلد کتاب ۴ هزارتومان است که به صورت نیم بها و تنها با ۲ هزار تومان آماده توزیع می‌باشد اظهار داشت: مطمئناً ۲ هزار تومان هزینه بسیار ناچیزی در مقابل تاثیر گذاری بر روی  یک دختربچه به سمت حجاب و عفاف است که شاید حتی هزینه ریالی یک چیپس و پفک و تنقلات، در این زمانه نیست.

وی ادامه داد: پیشنهاد می‌شود با کمک سایر دغدغه‌مندان حجاب و عفاف محله، دوستان وفامیل خود، مثلا ۵۰ نفر بشوید و هر نفر ۵۰ عدد کتاب را بانی و نذر فرهنگی کند و بعد کتاب‌ها را در مکان‌های عمومی بین دختربچه‌ها توزیع فرمایید.

دلشاد تصریح کرد: اگر می‌خواهیم این فعالیت‌‌های بسیار موثر و مهم ادامه پیدا کند باید کمک و یاری از سوی مردم صورت گیرد.