معاون اجتماعی وزارت بهداشت، گفت: خیرین در سال 95 حدود 1500 میلیارد تومان به نظام سلامت کمک کرده‌اند که این مبالغ صرف توسعه زیرساخت‌ها شده است.

به گزارش ویکی نیکی و به نقل از فارس، سید محمدهادی ایازی معاون اجتماعی وزارت بهداشت در مراسم رونمایی از 80 کلینیک سیار تجهیزات دندان‌پزشکی، اظهار کرد: در طی 4 سال گذشته مدیریت نظام سلامت اقدامات جدی و اساسی در رابطه با سلامت مردم جامعه انجام داده است که آحاد هموطنان از اقدامات انجام شده اطلاعات کافی دارند. 

وی افزود: همچنین به 11 میلیون از مردم حاشیه‌نشین خدمات سلامت ارائه شده است که این مردم نیز از این خدمات رضایت کافی را دارند. 

ایازی گفت: در حوزه دهان، دو طرح مهم باید اجرا می‌شد که یکی از آن‌ها ارائه خدمات به مردم حاشیه‌نشین و دیگری ارائه خدمات پیشگیری و درمانی برای دانش‌آموزان بود و در حال حاضر به دنبال خدمت‌رسانی به مردم مناطق محروم هستیم که امیدواریم این طرح با کمک خیرین انجام شود. 

معاون اجتماعی وزارت بهداشت تصریح کرد: در یک سال گذشته در خصوص اجرای پروژه کلینیک‌های دندانپزشکی سیار کارهای بسیار زیادی انجام شده که امروز شاهد هستیم این کلینیک‌ها در اختیار دانشگاه‌های علوم پزشکی قرار گرفته است. مردم جامعه و خیرین در ساخت مراکز بهداشتی و درمانی و همچنین خوابگاه‌ها نقش زیادی داشته‌اند به طوری که تنها در سال 95، 1500 میلیارد تومان مردم جامعه به توسعه زیرساخت‌ها کمک کرده‌اند.

ایازی، گفت: با کمک خیرین قرار است دو بیمارستان 170 تخت‌خوابی نیز به زودی در مناطق حاشیه‌ای شهر تهران ساخته شود. 

وی تصریح کرد: بالغ بر 870 خیریه در حوزه سلامت داریم که این مراکز در حال ارائه خدمات هستند. 

معاون اجتماعی وزارت بهداشت با بیان اینکه مردم نقش اساسی در حوزه فرهنگ‌سازی و آموزش دارند، گفت: باید آموزش‌های لازم با کمک سازمان‌ها و رسانه‌ها در جهت فرهنگ‌سازی برای ارائه خدمات انجام شود زیرا مشارکت‌های مردمی و خیرین از ارزش بسیار بالایی برخوردار است. 

ایازی تصریح کرد: در حوزه دندان‌پزشکی سه گروه نقش اصلی را ایفا می‌کنند که مدیران اجرایی، دندان‌پزشک و خیرین اعضای این گروه‌ها را تشکیل داده‌اند و قرار است در آینده نزدیک به کمک خیرین خیریه‌های دندان‌پزشکی به ثبت برسد. 

وی ادامه داد: در قالب این طرح دندان‌پزشکانی که دوست دارند اوقات فراغت خود را صرف امور خیریه کنند می‌توانند با ثبت‌نام در این مراکز به ارائه خدمات بپردازند. 

معاون اجتماعی وزارت بهداشت ادامه داد: اعزام 80 کلینیک سیار دندان‌پزشکی یک اقدام نمادین بود که از طرف وزارت بهداشت صورت گرفت و امیدواریم در دولت دوازدهم خدمات‌رسانی به مردم مناطق محروم افزایش قابل توجهی داشته باشد.

ایازی در پایان، گفت: در حال حاضر 212 گروه جهادی در حوزه سلامت در حال خدمت‌رسانی هستند.