جمعیت امداد دانشجویی امام علی‌(ع) خانه‌های علم و هنر ایرانی را برای کودکان و نوجوانان محروم در سراسر کشور راه‌ اندازی کرده است. تمامی هزینه‌های این فعالیت‌ها از طریق خیرین و نیکوکاران تامین می‌گردد و مربیان این رشته‌ها اعضا و متخصصین داوطلب جمعیت امام علی هستند. معرفی خانه علم و هنر ایرانی

خانه‌های علم و هنر ایرانی جمعیت امام علی در رشته‌های هنری تئاتر، بازیگری، موسیقی، نقاشی، عکاسی و… برای دختران و پسران در سراسر کشور فعالیت می‌کنند. دختران و پسران جمعیت امام علی تاکنون توانسته‌اند آثار و اجراهای زیبا و قابل توجهی از خود به نمایش بگذراند.

هدف از تاسیس خانه علم و هنر

متاسفانه کودکان و نوجوانان زیادی هستند که به رغم تمامی توانایی‌ها و استعدادهای بی‌نظیر در عرصه هنر، به جبر موقعیت جغرافیایی و اجتماعی خود، انتخابی جز خشونت، بزه و محرومیت در پیش روی خود نمی‌بینند.
فعالیت‌های هنری فرصتی است تا کودکان و نوجوانان با كسب یک هویت تازه و سازنده از طریق هنر، به نمایش توانمندی‌ها و استعدادهای خود بپردازند.

به این صحنه، نور بیاورید؛

با حمایت از فعالیت‌های هنری گامی موثر در پیشگیری از بزه کودکان و نوجوانان برداریم.
نیکوکاران عزیز می‌توانند در آیین طفلان مسلم (طرح آزاد سازی نوجوانان محکوم به قصاص و حمایت از خانواده‌های بخشنده) در تامین هزینه‌ فعالیت‌های هنری کودکان و نوجوانان جمعیت امام علی سهیم باشید. تا پیش از اینکه کودکی چاقو به دست بگیرد و زندگی خود و دیگری را تباه کند، به او صحنه اجرا بدهیم. لینک کمک