به گزارش ویکی نیکی و به نقل از خبرنگار شبستان، فیروزه صابر، مدیر عامل شبکه ملی موسسات نیکوکاری و خیریه کشور در نشست خبری از برگزاری همایش سازمان‌های مردم نهاد و کار داوطلبانه در ایران خبر داد و گفت: این همایش روز دوشنبه ۱۳ آذر در ساختمان آرشیو ملی ایران برگزار می شود.

صابر افزود: زمینه‌ها و تاثیرات اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی کار داوطلبانه در ایران، موانع و راهکارهای مدیریت کار داوطلبانه در سازمان‌های مردم نهاد و عوامل موثر بر ترویج فعالیت‌های داوطبانه از محورهای همایش سازمان‌های مردم نهاد و کار داوطلبانه در ایران است.


وی در ادامه با اشاره به فعالیت‌های شبکه ملی موسسات نیکوکاری گفت: شبکه ملی موسسات نیکوکاری از 4 سال پیش با اهداف تقویت همگرایی بین افراد، تحکیم موقعیت سازمان‌های مردم نهاد و توانمندسازی اعضا آغاز به کار کرده است و 130 عضو دارد.

صابر با بیان اینکه ترویج کار داوطلبانه از جمله برنامه‌های اصلی شبکه ملی موسسات نیکوکاری است، خاطرنشان کرد: در بحث‌های توسعه سه ضلع سازمان‌های مدنی، دولت و مردم وجود دارند که بخش کوچکی از ان را NGO‌‌ها انجام می‌دادند اما در همه جا باید  نقش خود را حفظ کنند.

 

وی با اشاره به زلزله کرمانشاه و حضور و امدادرسانی سازمان‌های مردم نهاد، گفت: چهره‌های مشهور سرمایه‌های اجتماعی هستند که می‌توانند مروج کارهای داوطلبانه باشند و به واسطه اعتماد زیادی که به آن‌ها می‌شود کمک زیادی را جمع‌‌آوری کنند اما به یک نهاد احتیاج است که این کمک‌ها را ساماندهی کند و ما در این رابطه تفکر نهادسازی را می‌خواهیم تا کمک‌ها به صورت پایدار و بلندمدت شود.

 

 آراسب احمدیان، مدیرعامل موسسه محک و دبیر همایش کار داوطلبانه نیز در این نشست خبری گفت: در همایش کار داوطلبانه 3 پنل تخصصی در رابطه با تأثیرات کار داوطلبانه بر جامعه، سازمان‌های مردم‌ نهاد و افراد داوطلب برگزار می‌شود.