«امید عالیشاه»، بازیکن تیم فوتبال پرسپولیس از طرف شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر کیش به عنوان «سفیر پیشگیری از اعتیاد» در میادین ورزشی معرفی گردید.

شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر کیش، این شورا در راستای ترویج فرهنگ پیشگیری از اعتیاد برای الگو برداری جوانان و نوجوانان، با دعوت از «امید عالیشاه» بازیکن تیم فوتبال پرسپولیس را سفیر پیشگیری از اعتیاد در میادین ورزشی معرفی کرد.

«امید عالیشاه» با حضور در دفتر شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر کیش با قدردانی از تلاش‌های صورت گرفته این مجموعه در امر مقابله با آسیب‌های ناشی از مصرف مواد مخدر ،آمادگی خود را برای پیشگیری از اعتیاد این پدیده خانمان سوز اعلام کرد.

وی با بیان اینکه موضوع اعتیاد یکی از ناهنجاری‌های جامعه است افزود :در بحث پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی به خصوص اعتیاد، هیچ سرمایه گذاری سودمندتر از ورزش نیست.

کاپیتان سوم تیم پرسپولیس از جوانان و نوجوانان خواست تا با ورزش سلامتی خود را تضمین و از آسیب‌های و ناهنجاری‌ها فاصله بگیرند.

عالیشاه ورزش را در ایجاد نشاط و شادابی موثر خواند و گفت: فردی که ورزش می‌کند دیگر به سمت شادی‌های کاذب و مصرف موادمخدر نمی‌رود.

وی علت اصلی گرفتار شدن برخی جوانان و نوجوانان را باورهای غلط مصرف موادمخدر دانست و گفت: جوانان نباید به تبلیغات دروغین و اینکه یک بار مصرف مواد فرد را معتاد نمی‌کند توجه کنند، چرا که با یکبار مصرف مواد فرد در دام اعتیاد گرفتار می‌شود.


این بازیکن فوتبال با قدردانی از تلاش‌های شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر کیش برای فرهنگ‌سازی و سالم و پاک ماندن محیط آرام کیش ابراز امیدواری کرد تا بتوانیم با همت جمعی، جامعه‌ای عاری از هرگونه موادمخدر داشته باشیم.


استفاده از ظرفیت هنرمندان ،ورزشکاران و چهره های تاثیر گذار فرهنگی ، اجتماعی و ورزشی در امر فرهنگ‌سازی و پیشگیری از آسیب‌های مواد مخدر و معرفی آنان به عنوان سفیران پیشگیری از اعتیاد یکی از برنامه‌های شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر کیش است.


منبع: ایرنا