رئیس جمعیت هلال احمر با اعلام اینکه با واریز بالغ بر 65 میلیارد تومان کمک نقدی برای سیل زدگان از سوی مردم، رکورد کمک‌های نقدی کرمانشاه شکسته شد، ابراز امیدواری کرد که با توجه به حجم بسیار زیاد خسارات این کمک‌ها باز هم افزایش پیدا کند.

«علی اصغر پیوندی» گفت: تا عصر روز گذشته (یکشنبه 18 فروردین) مردم بالغ بر 65 میلیارد تومان به حساب­‌های هلال احمر پول نقد واریز کردند و اقلام زیستی تحویلی به هلال احمر هم بالغ بر 25 میلیارد تومان است.


کدام خیریه‌ها می‌توانند کمک‌های مردمی برای سیل‌زدگان جمع کنند؟!


رئیس جمعیت هلال احمر افزود: این کمک‌ها ناشی از این است که دیگر عزیرانی که دچار سیل نبودند و مشکلات برف و کولاک نداشتند، به فکر دیگر هموطنان بودند و تلاش و همت بسیار بلندی به خرج دادند که امیدواریم این کمک‌ها باز هم افزایش پیدا کند چرا که حجم خسارات بسیار زیاد است و برآوردهای اولیه نشان می‌دهد که خسارت سیل در استان‌های لرستان، ایلام، خوزستان، گلستان و مازندران بالغ بر 60 هزار میلیارد ریال است.

تمام ارکان کشور اعم از دولت، نیروهای امداد و نجات، ارتش، سپاه و سایر نهادهای دولتی و خصوصی به صورت هماهنگ و یکدل کمک به سیل زدگان و رفع دغدغه‌های مردم را در اولویت امور خود قرار داده و آستین همت بالا زده‌اند تا به بهترین نحو و در سریعترین زمان از آلام و مشکلات مردم بکاهند.


بنا به اعلام جمعیت هلال احمر هموطنان نوع دوست کشورمان در صورت تمایل از روش‌های زیر همچنان می‌توانند به سیل زدگان کمک نمایند: شماره حساب 99999 به نام هلال احمر نزد همه بانک‌ها و همچنین کد دستوری #112*780* به همراه شماره کارت 6104337999999996 بانک ملت و نیز 5894631850259730 بانک رفاه برای دریافت و ارسال کمک‌های نقدی به سیل زدگان در نظر گرفته شده است.


همچنین از طریق گزینه نیکوکاری اپلیکیشن آپ کمک‌های مردمی برای سیل زدگان به حساب جمعیت هلال احمر واریز خواهد شد.


گزارش هلال احمر از میزان کمک‌های مردمی به سیل زدگان ایران


«علی اصغر پیوندی» در تاریخ 98/1/19 در توییتر خود نوشت: «۷۲ میلیارد و ۹۴۴ میلیون تومان مجموع واریز مستقیم به حساب مشارکت‌های مردمی جمعیت هلال احمر  تا ۱۹ فروردین است. این رقم جز اعتماد مردم به نهادی که در نهایت متعلق به خودشان است را نشان نمی‌دهد. گزارش شفاف اختصاص این مبلغ به مردم آسیب‌ دیده را ارائه خواهیم داد.»

منبع: ایرنا