جمعی از کارمندان مدیریت تعاون روستایی استان خوزستان به مناسبت میلاد پیامبر اکرم (ص) و امام صادق (ع) از سرای سالمندان موسسه خیریه صالحین خوزستان دیدار داشتند. در این بازدید سالمندان با اهدای هدایایی مورد تکریم قرار گرفتند.

ایمان کردانی مسئول روابط عمومی تعاون روستایی خوزستان هدف از این اقدام را تجلیل و تکریم از سالمندان و برقراری ارتباط و تعامل و احترام هرچه بیش‌تر با این افراد ذکر کرد و افزود: طبق فرمایش پیامبر اکرم (ص) احترام به مسلمان سالخورده، احترام به خداوند است.

وی همچنین اظهار داشت: یکی از جلوه‌های فرهنگ ایثار، احترام به مقام سالمندان و خدمت کردن به آنان بوده و توسعه فرهنگ اخلاقی و ارزش‏‌گذاری به بزرگان توصیه دین مبین اسلام است.

کردانی افزود :سالمندان دنیایی از تجربه هستند، موی سفید حکایت از زندگی و فراگیری بسیاری از مکتب زمانه دارد و درس این  مکتب بسیار گران و پر هزینه است چه زیباست که از تجربیات آن‌ها بیاموزیم و در زندگی خود از آن‌ها بهره ببریم.

و طبق فرموده امام علی(ع)، وقار پیری نزد من دوست داشتنی‌‌تر از نشاط جوانی است بنابراین نباید پیران را انسان‌‌های بی فایده و خالی از سود بدانیم چراکه آن‌ها بسیار با تجربه و بسیاری نیز دانشمند و فرهیخته‌اند و تکریم آنان از اوجب واجبات است.