دنیا چطور به ایران نگاه می‌کند؟

می‌دانید دنیا چطور به ایران نگاه می‌کند؟ کافی‌ست سری به رسانه‌های خارجی بزنید تا ببینید هیچ کجا از شکوه فرهنگ و تاریخ و طبیعت تب‌دارِ بی‌قرار ایران سخنی نیست. برای همین ما تصمیم گرفتیم رسانه‌ای بسازیم تا حکایت‌های دیدنی ایران را فارق از سیاست، برای مردم جهان بازگو کند.

ما در این پروژه از دوستیِ میان قله‌های برف‌پوش و شن‌زارهای داغ، از همسایگی نارون‌های همیشه سبزِ بهار و موج‌های خروشان، از موزه بزرگِ قوم‌ها، زبان‌ها و باورهای ایران سخن می‌گوییم. ذوقِ خیام را، تختِ ناتمام جمشید و آرزوهای بر باد رفته مردم شهر سوخته را روایت می‌کنیم.

ما در این سایت نمایندۀ یک ملت خواهیم بود، نمایندۀ مردم یک کشور و می‌خواهیم حرفِ میلیون‌ها انسان را به گوش دنیا برسانیم. می‌خواهیم کشورمان و زیبایی‌هایش را به مردم دنیا نشان دهیم و بگوییم در ایران هم مثل هر جای دیگر دنیا عشق و زندگی جریان دارد. آرامش، امنیت و رفاه و نوع‌دوستی وجود دارد.


ایده خلاقانه؛ راه‌اندازی رسانۀ انگلیسی برای جذب توریست


معرفی پروژه سایت و رسانۀ ایران‌شناسیِ انگلیسی

پروژه‌ای که ما قرار است روی آن کار کنیم یک سایت و رسانۀ ایران‌شناسیِ انگلیسی است؛ که به معرفی فرهنگ، تاریخ و جاذبه‌های گردشگری ایران می‌پردازد. ما در این پروژه سعی داریم چهره ایران را به تمام دنیا نشان دهیم؛ پس برندۀ اصلی این پروژه تمام ایران هستند. این اولین جمع سپاری و مشارکتی است که قصد دارد چنین قدم جسورانه‌ای بردارد.


جمع‌سپاری مالی؛ راه‌اندازی رسانۀ انگلیسی برای جذب توریستمزیت پروژه راه‌اندازی سایت و رسانۀ ایران‌شناسیِ انگلیسی

جذب توریست

همه ما میدانیم که صنعت توریسم، صنعتی چند سر بُرد است.

اگر بخواهید درباره سودآوری مالی رسانۀ ایران‌شناسی بدانید؛ باید بگوییم رسانۀ ایران‌شناسی از طریق جذب توریست فعالیت می‌کند. این رسانه برای اینکه بتواند روی پای خود بایستد و خود را توسعه دهد، از طریق برگزاری تور و تور لیدری درآمد خواهد داشت.
این روش درآمدی برای هر کشوری بسیار سودآورد است. چراکه طبق آمارها به ازای هر ده توریستی که وارد کشور می‌شود، یک فرصت شغلی نیز ایجاد خواهد شد.


جذب توریست


همچنین این پروژه به طور مستقیم و غیر مستقیم، برای افراد و سازمان‌ها نیز سودمند خواهد بود:

 • رانندگان و ناوگان حمل و نقل
 • پرسنل هواپیمایی و فرودگاه‌ها
 • هتل‌ها و اقامتگاه‌های بوم‌گردی
 • رستوران‌ها
 • آژانس‌های مسافرتی
 • تور لیدرها
 • مترجمان
 • فروشندگان سوغات محلی
 • شرکت‌های بیمه
 • بیمارستا‌ن‌ها، پزشکان و کادر درمانی (طرح گردشگری سلامت)
 • هر ایرانی صلح طلب و مهمان‌نواز


بانیان پروژه ایران‌شناسی

چند جوانِ نابغۀ کاربلدِ متعهد و البته دغدغه‌مند از نویسنده گرفته تا مترجم و گرافیست و تور گردان، دور هم جمع شده‌اند و می‌خواهند با توجه به نیاز کشور به رسانه‌ای جامع و کامل برای ایران‌شناسی به همراه جذب توریست، کسب درآمد هم داشته باشند.

مدیر پروژه : محمد حسین قوامی

ارتباط از طیق ایمیل: mh.ghavami76@gmail.com


انگیزه به راه‌اندازی رسانه ایران‌شناسی از زبان بانیان آن

ما متعقدیم برای اینکه ایران جای بهتری برای زندگی شود، باید شرایطی به وجود آوریم که همۀ ما تبدیل به فرصت‌سازانی برای دیگران شویم و بهترین استعدادهای‌مان را برای دستیابی به چیزهایی که تنهایی نمی‌توانستیم در آن موفق شویم، استفاده کنیم. اینکار باعث ترقی و پیشرفت همۀ ما خواهد شد.

درست است که نمی‌توانیم یک تنه از جامعه، کشور و دنیای‌مان بهشت بسازیم، اما ما اعتقاد داریم باید تلاش‌ کرد حتی با گام‌های کوچک و آهسته. چراکه باور داریم هر موجِ کوچکی می‌تواند تاثیر بزرگی داشته باشد. برای ایجادِ تغییرات بزرگ باید قدم‌های کوچک ولی پیوسته برداشت و این پروژه ایران‌شناسی قدمِ کوچکی‌ست در راستای رسیدن به آرزوهای بزرگمان.


و حالا نوبت شماست...

 • حمایت مالی

هر کسب‌و‌کاری برای اینکه بتواند رشد کند؛ نیاز به پول دارد. کمک مالی به استارتاپ‌ها و کسب‌و‌کارهای نوپا باعث خواهد شد بتوانند تا زمانی‌که به درآمد برسند، زنده بمانند و حتی ایده های خلاقانه خود را توسعه داده و سودآور باشند.

هر تیمی برای جذب سرمایه استراتژی مختصِ خود را دارد؛ آن دسته از استارتاپ‌هایی که ارزشی را به جامعه و محیط اطرافِ خود اضافه می‌کنند، می‌توانند بدون خجالت روشِ جذب سرمایه جمعی را به کار گیرند. یعنی دقیقاً همین روشی که ما انتخاب کرده‌ایم.

ما حمایت‌های جمع‌آوری شده را برای اداره پروژه‌مان در سه ماه آینده استفاده خواهیم کرد. این هزینه‌ها شامل طراحی سایت، تولید محتوا، ترجمه، عکاسی، تولید گرافیک و خرید تجهیزات مورد نیاز و استفاده از فضای کار، خواهد بود.

 • حمایت معنوی

 پیام شما می‌تواند شروعِ یک ارتباط سازنده باشد.
تیم جوانِ ما با روی باز پیشنهادات و انتقادات شما را خواهد شنید و به تمامی سوالات و ابهاماتِ شما پاسخ خواهد داد.

این ارتباط دلگرمی ما را برای ادامۀ کار افزایش خواهد داد. 

 1. پیام به آی‌دی تلگرام mh_ghavami@ 
 2. اشتراک‌گذاری لینک https://goo.gl/ZhzkLf با دوستان و حمایت از پروژه
 3. پیوستن به ما
  ما به دنبال افرادی هستیم که بزرگ فکر می‌کنند و علاقه دارند در تحقق این ایده نقش داشته باشند.
  اگر شما هم می‌خواهید در خلق این ایده مشارکت داشته باشید، از طریق ایمیل زیر با ما در ارتباط باشید.
  mh.ghavami76@gmail.com


جمع‌سپاری مالی؛ راه‌اندازی رسانۀ انگلیسی برای جذب توریست