کتابدار کتابخانه عمومی مشارکتی روستای سردوش از توابع مریوان در اقدامی جالب مراسم جشن عروسی خود را در کتابخانه این روستا برگزار و هزینه این مراسم را به «موسسه خیریه ئاسوی ژیان» این شهرستان اهدا کرد.

به گزارش ویکی نیکی رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی مریوان در گفتگو با ایرنا اظهار کرد: محمد توانا حسینی در اقدامی پسندیده هزینه مراسم عروسی خود را به خانواده‌های یتیم «موسسه خیریه ئاسوی ژیان مریوان» هدیه و جشن ازدواج خود را در کتابخانه روستای سردوش در نهایت سادگی برگزار کردند.


عدنان یعقوبی افزود: مراسم عروسی این کتابدار در فضایی معنوی و با حضور نزدیکان و همچنین اعضای فعال کتابخانه عمومی روستای سردوش و به دور از هرگونه تکلف برگزار شد.


وی ادامه داد: این اقدام شایسته و تحسین برانگیز نشان‌دهنده توجه ویژه این زوج جوان به مبحث کتاب است و امید می‌رود بازخورد این اقدام جالب موجب توجه به موضوع کتاب و کتابخوانی شود.


رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی مریوان در ادامه با بیان اینکه توجه به کتاب و کتابخوانی نیاز جامعه امروزی است عنوان کرد: کتابدار روستای سردوش با درک این مسئله اقدام به برگزاری مراسم عروسی در کتابخانه مشارکتی روستای متبوع کرد که در نوع خود کم نظیر است.


وی افزود: کتابخانه عمومی مشارکتی این روستا از فعال ترین کتابخانه‌های مشارکتی در استان کردستان است و این امر بیش از پیش ناشی از فعالیت‌ها و احساس مسئولیت کتابدار روستا بوده است.


کتابخانه عمومی روستای سردوش مریوان از ابتدای سال گذشته مجوز فعالیت دریافت کرده و هم اکنون دارای 400 عضو فعال است.