مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان جنوبی با اشاره به اینکه یکی از برنامه‌های مهم در سال ۹۶ تعامل با موسسات خیریه است، گفت: تلاش خواهیم کرد تا ۱۰ درصد از کمک‌های موسسات خیریه را در سال ۹۶ به سمت کمیته امداد سوق دهیم.

به گزارش ویکی نیکی و به نقل از شبستان، رضا سلم آبادی در آستانه سالروز تاسیس کمیته امداد امام خمینی(ره) و در دیدار با نماینده ولی فقیه اظهار داشت: سال 95 از نظر منابع مالی سال سختی بود.

وی با بیان اینکه در سال 95 کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان جنوبی جز سازمان‌هایی بود که بیش‌ترین جذب منابع دولتی را در کشور داشته است، گفت: تا اوایل اسفند حدود 96 درصد از منابع دولتی کمیته امداد جذب شد که این موضوع نقطه امید و قوتی در عملکرد کمیته امداد است.

 
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان جنوبی به وضعیت اعتبارات کمیته امداد اشاره کرد و افزود: 80 درصد اعتبارات این نهاد دولتی است و 20 درصد از مشارکت‌های مردمی تامین می‌شود؛ در حوزه مشارکت‌های مردمی تا پایان بهمن توانستیم در خراسان جنوبی به 101 درصد تحقق برنامه رسیدیم.

 
سلم‌آبادی ادامه داد: کمک به فقرا جایگاه خاصی دارد که نصیب ما شده است و بهترین افتخار ما این است که در خدمت به فقرا هستیم.

وی با اشاره به اینکه یکی از برنامه‌های مهم کمیته امداد امام خمینی(ره) توجه به مبحث توانمندسازی بود، گفت: 10 درصد از خانواده‌ها را در کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان جنوبی توانستیم با وام‌های اشتغال توانمند کنیم.

 
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان جنوبی با بیان اینکه مشکل مسکن خانواده‌های تحت پوشش حل شده است، ادامه داد: 18 درصد از خانواده‌های تحت پوشش در استان به توانمندی رسیده‌اند و در این راستا به موضوع تامین حداقلی نیازهای معیشتی افراد تحت پوشش توجه ویژه‌ای داشته ایم.

سلم‌آبادی با توجه به اینکه یکی از برنامه‌های مهم در سال 96 تعامل با موسسات خیریه است، تصریح کرد: تلاش خواهیم کرد تا 10 درصد از کمک‌های موسسات خیریه را در سال 96 به سمت کمیته امداد سوق دهیم.

 وی با توجه به اینکه فقر در کشور به شکل پیچیده‌ای درآمده است، خاطرنشان کرد: امیدواریم هم‌بستگی اجتماعی در مسائل معنوی و کمک به فقرا نیز ایجاد شود.