چریتی نویگیتر، شرکتی تحقیقاتی در حوزه خیریه‌هاست. بودجه کل این خیریه‌ها به حدود 100 میلیون دلار می‌رسد. آن‌ها منابعشان را هم به‌صورت بومی و هم جهانی خرج می‌کنند و در تلاش هستند تا مدیریت مالی‌شان را استاندارد نگه دارند.


1- «دایرکت ریالیف»

در سال 1948 بنیان گذاشته شده و بزرگ‌ترین نهاد غیرانتفاعی در کالیفرنیاست. این سازمان، کمک‌های مالی برای ارتقای سطح بهداشت و زندگی مردم فقیر را چه در آمریکا و چه در سایر کشورهای جهان، فراهم می‌کند. از سال 2000، دایرکت ریالیف، حجم گسترده‌ای از داروها و تجهیزات را به اندازه 4.3 میلیارد دلار برای مردم فراهم کرده که 500 میلیون دلار از آن در آمریکا هزینه شده است.


2- «مپ اینترنشنال» 

یک بنیاد درمانی- بهداشتی مسیحی در جهان است. در آخرین اقدام، به هائیتی کمک‌های زیادی ارسال کرده بود. در سال 1954 بنیان گذاشته شده و در 115 کشور امید به ارتقای سلامتی را ایجاد کرده است. همچنین در بیشتر از 300 سازمان جهانی، فعالیت در راستای ایدز را ساماندهی می‌کند.


3- «روتری فاندیشن»

 1.2 میلیون نفر را در بیش از 200 کشور جهان به هم متصل کرده است که آن‌ها برای پیشگیری از بیماری‌ها، آب و محیط‌زیست و سلامت مادر و فرزند فعالیت می‌کنند. برنامه‌های آن‌ها از سال 19855 آغاز شده و به همراه سازمان جهانی بهداشت، و بنیاد بیل و ملیندا گیتس، 2.5 میلیارد کودک را در 1222 کشور جهان، از بیماری‌ها مصون داشته‌اند.


4- «اسمارتینز پرس»

از سال 1970، برای تامین احتیاجات قربانیان جنگ، فقر، بلایای طبیعی، بیماری‌ها و قحطی با هدف به اشتراک گذاشتن «عشق خدا و مسیح» تلاش کرده است. این سازمان بیشتر از 135 میلیون جعبه کفش به همراه هدایای دیگر به بیش از 150 کشور ارسال کرده است.

5- «امری کرز» یک سازمان اورژانسی بهداشتی است که برای حفظ زندگی‌ها و ساخت آینده‌ای سلامت‌تر برای مردم بحران‌زده در آمریکا و بقیه جهان تلاش می‌کند. از زمان تاسیس در سال 1979، بیشتر از 12 میلیارد دلار کمک‌های بشردوستانه به 164 کشور ارسال کرده است. در آخرین اقدام، کمک‌هایی به هائیتی برای مقابله با ویروس زیکا ارسال کرده بود.

 

 ترجمه: رویا باقری

منبع: CharityNavigator