معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد آذربایجان شرقی گفت: خیران بیش از 52 میلیارد ریال در پنج ماهه سال‌ جاری با مراجعه به مراکز نیکوکاری به خانواده‌های تحت حمایت و افراد نیازمند کمک کرده‌اند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 9 درصد افزایش یافته است.

به گزارش خبرگزاری بسیج از آذربایجان شرقی به نقل از روابط عمومی کمیته امداد، امیر شبان شبستری با بیان اینکه مراکز نیکوکاری کمک‌های مردمی را جمع‌آوری کرده و در اختیار نیازمندان قرار می‌دهند، افزود: راه‌اندازی مراکز نیکوکاری و واگذاری امور به مردم نقش مهمی در سرعت بخشی کمک به نیازمندان داشته است.    

وی با تاکید به اینکه شناسایی فقرا و همچنین خیران و برقراری ارتباط بین این دو اصلی‌ترین وظیفه مراکز نیکوکاری است، گفت: فلسفه و ماهیت تشکیل شبکه‌های نیکوکاری در محوریت قرار گرفتن مردم و معتمدان محلات در کمک‌رسانی به نیازمندان است.    

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان با اعلام اینکه خیران در پنج ماهه سال گذشته 48 میلیارد ریال به افراد نیازمند کمک کرده‌اند، افزود: مراکز نیکوکاری نقش مهمی را در تسهیل خدمت‌رسانی به نیازمندان ایفا می‌کنند و خیران می‌توانند کمک‌های نقدی و غیرنقدی خود را در سریع‌ترین زمان به دست خانواده‌های بی‌بضاعت برسانند.                                    

شبان با اشاره به اینکه 60 مرکز نیکوکاری در سطح استان فعالیت دارند، گفت: مراکز نیکوکاری به منظور واگذاری امور مردم به خود آن‌ها به وجود آمده‌اند تا مردم در جریان فرآیند توزیع کمک‌های خیران بین خانواده‌های نیازمند قرار گیرند.