پرداخت کمک‌های نقدی و غیرنقدی، کمک‌های فرهنگی و آموزشی، اشتغال، تامین جهیزیه، خدمات درمانی، احداث، تعمیر مسکن و اعطای وام قرض‌الحسنه از جمله مساعدت‌های موسسات خیریه به مددجویان کمیته امداد است.

به گزارش ویکی نیکی، سید رضا حسینی، معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد خراسان‌ جنوبی در گفتگو با ایکنا از خراسان‌ جنوبی گفت: به منظور پیشبرد تعاملات کمیته امداد با موسسات خیریه درسال گذشته بالغ بر شش میلیارد و پنج میلیون تومان کمک نقدی و غیرنقدی از سوی موسسات خیریه به مددجویان و نیازمندان استان اهدا شد.

حسینی به فعالیت ۳۵ موسسه خیریه با این نهاد اشاره کرد و افزود: پرداخت کمک‌های نقدی و غیرنقدی، کمک‌های فرهنگی و آموزشی، اشتغال، تامین جهیزیه، خدمات درمانی، احداث، تعمیر مسکن و اعطای وام قرض‌الحسنه از جمله مساعدت‌های موسسات خیریه به مددجویان این نهاد است.

وی بر ارتباط و تعامل سازنده بین خیران و کمیته امداد تأکید و بیان کرد: در صورتی‌ که فضای تعامل و همکاری بین موسسات خیریه و کمیته امداد افزایش یابد، افراد نیازمند بیش‌تری از ظرفیت‌های این موسسات استفاده خواهند کرد.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد خراسان‌ جنوبی یادآور شد: تفاهم‌نامه‌های منعقده با موسسات خیریه به منظور هم‌بستگی و هم‌افزایی منابع و امکانات به منظور ارتقاء سطح کمی و کیفی خدمات به محرومان جامعه از سوی این نهاد است.