درباره ما

ويكى نيكى (WikiNiki)

اولين سامانه ارائه خدمات در حوزه نیکوکاری و اقدامات بشردوستانه در ايران مى باشد كه با هدف بالابردن كيفيت و اثربخشى خدمات در اين حوزه، از سال 1395 به طور رسمی، شروع به فعالیت نموده است. 

همچنین ویکی نیکی به عنوان موسسه ای مردم نهاد و فعال در زمینه توانمند سازی خیریه ها، بر انجام مسئولیت اجتماعی موسسات و شرکت ها تاکید و در این راه به عنوان پلی ارتباطی میان موسسات نیکوکاری و بنگاه های اقتصادی، با آنها همکاری می کند.

 • ويكى نيكى به نيكوكارانى كه به دنبال تاثيرگذارى بيش‌تر در جامعه هستند، یاری می رساند.

برای بسیاری از خیرین، این سئوال پیش می آید که چگونه؟ به کجا و چه کسانی؟ و چه چیزهایی کمک کنند. ویکی نیکی با راهنمایی نیکوکاران و معرفی موسسات معتبر به آنها کمک می کند تا با تاثیرگذاری بیشتری فعالیت کنند.

 • ویکی نیکی به موسسات مردم نهاد و خیریه هائی کمک می کند که به دنبال جلب مشارکت داوطلبین و توانمندسازی مددجویان خود هستند.

امروزه شیوه های سنتی فعالیت خیریه ها دیگر پاسخگو نیست و آنها می بایست ساختار سازمانی و نوع فعالیت های خود را با استراتژی های نوین مدیریتی همسو سازند، در این راه ویکی نیکی یاریگر موسسات خیریه خواهد بود.

 • ویکی نیکی به شرکت ها و بنگاه های اقتصادی که خواهان اثرگذاری بیشتر در جامعه در مسیر محقق شدن مسئولیت اجتماعی خود هستند، یاری می رساند.

بنگاه های اقتصادی کوچک و بزرگ میدانند که نباید فقط به فکر کسب سود و درآمد باشند و باید به محیط و جامعه ای که در آن فعالیت می کنند نیز توجه داشته باشند. ویکی نیکی با ایده های نوین و مشاوره های علمی با توجه به شناخت از موسسات خیریه و مددجویان و ارتباط با آنها، به بنگاه های اقتصادی کمک می کند تا علاوه بر انجام مسئولیت اجتماعی، برند خود را نیز معرفی کنند.

اهداف ویکی نیکی

چشم انداز : جهانی بدون فقر

چشم انداز ویکی نیکی، جهانی واقعی بدون فقر است.

ما خواستار جهانی هستیم که در آن همه افراد، ارزش برابر دارند و از حقوق شهروندی کامل بهره مند هستند. 

اهداف : آموزش، توانمندسازی و اصلاح فرهنگ نیکوکاری

 • آموزش و توانمندسازی موسسات نیکوکاری برای ایجاد جامعه ای زیبا، ایمن و بدون فقر و نابرابری
 • ارائه راهکار و استراتژی های مدیریتی به شرکت ها و بنگاه های اقتصادی در زمینه تاثیرگذاری بیشتر فعالیت های اجتماعی آنها
 • ایجاد پل ارتباطی میان موسسات خیریه و شرکت های مسئولیت اجتماعی

دستیابی به اهداف

ما برای دستیابی به اهداف خود از ترکیبی از فعالیت ها در زمینه آموزشی و توانمندسازی(عمومی و موسسات خیریه)، کمپین های نیکوکاری، حمایت و کمک های بشر دوستانه، فرهنگ سازی(محیط زیست، شیوه های صحیح کار نیک و...) بهره می گیریم.

اعتقادات ویکی نیکی

 • ما با بحران و تغییرات بی سابقه و چالش های این قرن، از جمله تغییرات آب و هوائی، قحطی و افزایش قیمت مواد غذایی، بحران های بشردوستانه، محدودیت های انرژی، گسترش شهرنشینی و کمبود منابع طبیعی مواجه هستیم و برای پاسخگویی به این چالش ها، نیاز به همکاری و ارتباطات منسجم جهانی داریم.
 • ما بر این باوریم که هرکسی حق دارد با شناخت از توانایی های خود و بکارگیری آن ها، در جهانی به دور از فقر و در محیطی امن و عادلانه زندگی کند و فقر ریشه در نابرابری و عمل ناعادلانه ی انسان ها دارد. توانمندی انسان ها سبب ریشه کنی فقر خواهد شد.
 • زنان و دختران بیشتر تحت تاثیر فقر هستند، نیازها و حقوق آنها باید بررسی و در نظر گرفته شود. آگاه سازی زنان سبب رشد و اعتلای هر جامعه ای خواهد شد.
 • نه تنها دولت ها نسبت به مردم و جامعه، باید پاسخگو باشند بلکه تمام نهادهای جامعه - شرکت ها، سازمان ها و گروه ها – نیز باید در مقابل تأثیر فعالیت هایشان در جامعه پاسخگو باشند. (لزوم مسئولیت اجتماعی افراد حقوقی و حقیقی)
 • لازمه مشارکت در کمک های نیکوکارانه، لزوماً جیبی پر از پول  نیست. بلکه باور کمک به شکلی ساده است، بنابراین با اصلاح فرهنگ نیکوکاری می توان این مهم را میسر ساخت.

 شما نیز می توانید در راستای اهداف و اعتقادات ویکی نیکی با ما همکاری کنید