شبکه‌های اجتماعی از جمله فیس بوک و اینستاگرام پر شده از ویدیوهایی که طرفداران کمپین چالش سطل آب و یخ تهیه کرده بودند. موجی که با ستاره های سینما، مدیران شرکت های بزرگ، ورزشکاران و خواننده ها شروع شد و به سطح عام مردم رسید. این کمپین خیریه با هدف افزایش آگاهی مردم از بیماری ALS و کمک به موسسات خیریه راه اندازی شد.

درواقع این اقدام تعاملی و سرگرم‌کننده به این صورت بود که فرد یک سطل آب و یخ روی سرش می‌ریخت و از سه نفر دیگه هم دعوت می‌کرد که به این کمپین بپیوندند و ظرف ۲۴ ساعت یا ریختن یک سطل آب یخ روی سر به موسسه‌ی خیریه (ALS) کمک کنند.اتفاق جالب این که پای این کمپین به میان افراد مشهور به گجت‌ها و تبلیغات شرکت‌ها هم باز شده. البته هنوز برندهای زیادی از این موضوع استقبال نکردند. شاید علاقه ندارند تا از کمپینی که برای حمایت از بیماران راه‎اندازی شده است استفاده کنند.

اما چند روز پیش سامسونگ گلکسی S5 در اقدامی خودجوش به این کمپین پیوست و از فرصت استفاده و سه گوشی هوشمند دیگر را هم به این چالش دعوت کرد.

آیفون ۵S، اچ تی سی One M8، و نوکیا لومیا ۹۳۰ اسمارت فون‌هایی هستند که به این چالش دعوت شدند. ماجرا اینجا تمام نشد و این گوشی ها هم دعوت سامسونگ را پذیرفتند و توانستند این چالش را با موفقیت پشت سر بگذارند.


ویدیوی چالش سطل آب و یخ سامسونگ


ویدیوی چالش سطل آب و یخ اپل


ویدیوی چالش سطل آب و یخ نوکیا و اچ تی سی