طرح آینه شمعدون یک حرکت زیبا برای کمک به زوج‌های جوانی است که صرفاً مشکلات مالی و عدم وجود وسایل اولیه زندگی، سد راه شروع زندگی مشترک‌شان شده است.


آنچه که باید در مورد پویش ملی آینه شمعدون بدانید:


1) چرا باید در پویش آینه شمعدون مشارکت کنیم؟

بر اساس گزارش نهادهای رسمی در سال ۱۳۹۵، بیش از ۷۵ هزار نوعروس نیازمند در کشور ما به دلیل ناتوانی مالی قادر به تأمین جهیزیه خود که شامل ضروری‌ترین و حداقلی‌ترین کالاهای مورد نیاز برای شروع زندگی مشترک است، نمی‌باشند و این مساله به مانعی بزرگ بر سر راه آنان برای شروع زندگی مشترک‌شان تبدیل شده است. پویش ملی آینه شمعدون به دنبال جلب حمایت‌های مردمی است تا با حمایت مردم و نهادهای خیریه عمومی بتواند گامی موثر در تأمین جهیزیه این نوعروسان بردارد و مقدمات شادی ۷۵ هزار زوج جوان را فراهم نماید.

 

2) من چگونه می‌توانم در این طرح مشارکت کنم؟

 شما می‌توانید از طریق همین سامانه و با ورود به بخش «مشارکت در طرح» مبلغ مورد نظر خود را وارد نمایید و یا با انتخاب یکی از ۱۶ قلم کالای در نظر گرفته شده در بسته‌های جهیزیه، مبلغ معادل آن کالا را پرداخت نموده و در آینه شمعدون سهیم شوید. همچنین با ارسال عدد ۱ به سامانه پیامکی ۳۰۸۳۰ می‌توانید بصورت روزانه حامی آینه شمعدون شوید و یا با شماره‌گیری #۷۶۷* و انتخاب گزینه آینه شمعدون از طریق تلفن همراه خود در این طرح مشارکت نمایید.


3) شیوه تأمین جهیزیه در طرح آینه شمعدون به چه صورت است؟

جهت تأمین هر جهیزیه در طرح آینه شمعدون؛ یک بسته کامل شامل ۱۶ قلم کالای ضروری و اساسی در نظر گرفته شده است که بر اساس تفاهم صورت گرفته با تولیدکنندگان داخلی، هزینه تأمین هر بسته ۳۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال می‌باشد. در حالی که ارزش هریک از این بسته‌ها در بازار آزاد و حتی درب کارخانه، بیش از ۵۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال است. از میزان هزینه کل مورد نیاز ۷۰ درصد آن (معادل ۲۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال) توسط نهادهای خیریه از جمله کمیته امداد امام خمینی(ره) تأمین شده و تأمین مابقی آن (معادل ۱۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال) وابسته به مشارکت و حمایت‌های مردمی است. بنابراین به ازای هر یک میلیون تومان مشارکت مردمی یک بسته جهیزیه کامل تأمین شده و به یک نوعروس نیازمند اهدا خواهد شد. شما می‌توانید با ورود به بخش «مشارکت در طرح» از جزئیات ۱۶ قلم کالای جهیزیه مطلع شوید.

 

4) چگونه می‌توان افرادی که مستحق دریافت جهیزیه هستند، معرفی نمود؟

اگر چه اولویت حمایت در طرح آینه شمعدون با نیازمندان تحت پوشش کمیته امداد است، لیکن این امکان برای اشخاص دیگری که نیازمند حمایت می‌باشند نیز وجود دارد، لذا شما می‌توانید با ورود به بخش «معرفی نوعروس»؛ با لحاظ شرایط ذکر شده، اطلاعات لازم را وارد نموده و جهت بررسی و تأیید منتظر پاسخ از جانب ستاد اجرایی آینه شمعدون باشید.