دبیر ستاد برگزاری هفته هلال‌احمر در اصفهان گفت:‌ بازارچه خیریه به منظور کمک به نیازمندان در هفته گرامیداشت هلال احمر، در اصفهان راه‌اندازی شده است.


به گزارش ویکی نیکی، شهریار انصاری طادی در گفتگو با مهر اظهار داشت: هر ساله هفته هلال احمر از هجدهم اردیبهشت آغاز می‌شد اما امسال به دلیل اینکه انتخابات را پیش رو داریم این هفته از ۱۳ ام آغاز و تا ۱۹ اردیبهشت ادامه دارد.

وی ادامه داد: افتتاح بازارچه خیریه به نفع بیماران نیازمند، برپایی نمایشگاه توانمندی جوانان هلال احمر استان و برگزاری مانور امدادی دانشجویی با مشارکت کانون دانشجویی دانشگاه صنعتی اصفهان از برنامه‌های هفته هلال احمر است.

دبیر ستاد برگزاری هفته هلال‌احمر در اصفهان اعلام کرد: جشنواره ورزشی – امدادی نونهالان هلال‌احمر نیز با عنوان «المپیاد جوانه» برای دومین سال در مراکز پیش‌دبستانی و مهدهای کودک استان با هدف آشنایی اعضای کانون غنچه‌های هلال‌ با تاریخچه و اصول هفتگانه نهضت بین‌المللی صلیب‌سرخ و هلال‌احمر و شناخت اصول و روش‌های ایمنی و امدادی برگزار خواهد شد.

وی با بیان اینکه در این هفته به همت داوطلبان و خیرین جمعیت استان، کاروان سلامت به مناطق کم‌تر توسعه یافته و روستاهای محروم اعزام خواهند شد، افزود: در روز جمعه ۱۵ اردیبهشت و مصادف با سومین روز هفته هلال‌احمر طرح «جمعه، ایمان و ایمنی» اجرایی خواهد شد و چادرهای سلامت و امدادی هلال‌احمر در مسیرهای برگزاری نماز جمعه در سراسر استان‌، برپا و خدمات آموزشی و سنجش فشار و قند خون به نمازگزاران ارائه می‌شود.

انصاری با اشاره به فراخوان عضویت و برگزاری دوره‌های آموزش کمک‌های اولیه و اجرای طرح ملی خادم «خانواده آماده در مخاطرات» و کمک به آمادگی مردم در مواجهه با حوادث در هفته هلال احمر، گفت: برگزاری مانورهای امدادی در راستای ارتقاء توانمندی نجاتگران و امدادگران استان نیز از جمله برنامه‌های امدادی این جمعیت است.

وی با اشاره به اینکه گرامیداشت هفته هلال‌احمر امسال با توجه به نزدیکی به انتخابات به جای هجدهم از سیزدهم اردیبهشت ماه آغاز شده است، اظهار داشت: بر این اساس روزهای هفته هلال‌احمر از امروز به ترتیب با عناوین «توانبخشی؛ حلقه مکمل زنجیره سلامت»، «امدادگران؛ فرشتگان صلح»، «تولید و اشتغال؛ بالندگی و استقلال»، «داوطلبان؛ خادمان مهرورزی»، «آموزش همگانی؛ راهی به ایران آماده»، «جوانان؛ جویندگان صلح» و «سفیران صلح» نام‌گذاری شده است.

وی تصریح کرد: علاوه بر تخفیف ۲۰ تا ۲۵ درصدی معاینات در مراکز توانبخشی هلال‌ احمر استان در این هفته؛ معاینات و سنجش سلامت عمومی و ویزیت مراجعان در تمامی مراکز توانبخشی با ۲۰ تا ۲۵ درصد تخفیف انجام خواهد شد.