طی ارتباط «ویکی‌نیکی» با مسئولین خیریه «گل بوته امید» که با هدف کمک به بیماران مبتلا به‎ ام.اس مشغول به فعالیت می‌باشد، با خبر شدیم این خیریه اقدام به راه‌اندازی رادیوی اینترنتی در جهت آشنایی افراد جامعه با بیماری ام.اس و مشکلات این بیماران، نموده است.

از آنجا که یکی از ماموریت‌های ویکی‎نیکی ارائه خدمات به خیریه‌ها و سمن‌ها می‌باشد، تصمیم گرفتیم تا برای توانمندسازی و افزایش مهارت‌های ارتباطی گروه رادیویی خیریه «گل بوته» که متشکل از مددجویان همین خیریه می‌باشند، کارگاه «فن بیان» برگزار کنیم.

البته پس از مشاوره با همکاران و همراهان روانشناس ویکی‌نیکی، نهایتاً به این نتیجه رسیدیم که در این کارگاه فعالین خیریه‌ها و سمن‌ها نیز شرکت و حضور داشته باشند. چراکه یکی از مهمترین ارکان مدیریت موسسات خیریه‌ها و سازمان‌های مردم‌نهاد، توانایی ایجاد ارتباط با جامعه می‌باشد. 

دلیل دیگر اینکه، مددجویان مبتلا به ام.اس که از خیریه «گل بوته» در این کارگاه‌ها حضور خواهند داشت، باید در میان افراد عادی جامعه، کسب مهارت کرده و بپذیرند که با همین شرایط و با اعتماد به نفس بالا باید مشغول به کار و فعالیت در جامعه شوند.مشخصات کارگاه «فن بین»

زمان و مکان برگزاری:

این کارگاه در ۴ جلسه ۲ ساعته در تاریخ‌های ۹، ۱۶، ۱۸ و ۲۳ اردیبهشت ۹۸ برگزار می‌شود.

آدرس: خیابان انقلاب، خیابان خاقانی، روبروی دانشگاه خوارزمی، ستاد هم‌افزایی سمن‌های شهر تهران، سالن همایش‌ها

هزینه شرکت در کارگاه:

هزینه کارگاه ۱۷۰،۰۰۰ تومان در نظر گرفته شده است که برای خیریه‌ها و سازمان‌های مردم‌نهاد، با ثبت نام قبلی رایگان خواهد بود.

مدرس:

دکتر «بهروز خدابخشی»

  • مدرس کارگاه سخنرانی دانشگاه تهران
  • مشاور کسب‌و‌کار و برندسازی

محتوای کارگاه:

  • فن بیان
  • روش‌های سخنرانی
  • نحوه نفس‌گیری در سخنرانی
  • چگونگی زبان بدن در سخنرانی
  • انتخاب موضوعِ سخنرانی


فن بیان چیست؟

«فن بیان» در حقیقت همان توانایی و مهارت سخن‌ گفتن (Speaking Skill) است. با یادگیری فن بیان، قدرت کلامی خود را افزایش می‌دهید، خواهید فهمید با چه کسی چطور صحبت کنید و با هنر خود کاری می‌کنید که هر کسی از صحبت با شما لذت ببرد و اهداف خود را به گونه‌ای پیش می‌برید که می‌خواهید.


اگر کسی از «فن بیان» خوبی برخوردار است، لزوماً نه گوینده خوبی است، نه سخنران خوبی و نه مذاکره کننده خوب!
بلکه کسی که فن بیان خوبی دارد پیش‌زمینه این را دارد که یک سخنران، مذاکره کننده و مدرس فوق‌العاده باشد!

با یادگیری تکنیک‌های «فن بیان» در این کارگاه، به اهداف خود نائل شوید.


برگزاری کارگاه فن بیان و مهارت‌های ارتباطی


ضرورت یادگیری «فن بیان»

جدا از این‌که شما چه کسی هستید، چه شغلی دارید یا با چه کسانی صحبت می‌کنید، برای ایجاد ارتباطات موثر با دیگران، نیاز به مهارت‌های گفتگو ضرورت دارد.


۸۵٪ عامل پیروزی انسان‌های موفق، مهارت‌های ارتباطی، نحوه صحبت‌کردن و به صورت کلی هوش اجتماعی آنهاست.


بنابراین داشتن تخصص، مهارت و دانش برای موفقیت کافی نیست. همه ما می‌دانیم که حتی اگر ایده‌ها، تولیدات و توانمندی‌های فوق‌العاده‌ای داشته باشیم اما بلد نباشیم که آن را به درستی بیان کنیم، نتیجه‌ای نخواهیم گرفت.

اگر می‌خواهید با دوستان خود ارتباط خوبی برقرار کنید، روابط عمومی خوبی داشته باشید، منظور خود را به خوبی به مخاطبانتان منتقل کنید و همچنین کاری کنید که بقیه از همنشینی و صحبت با شما لذت ببرند، باید تکنیک‌های «فن بیان» را بیاموزید.


مزایای شرکت در کارگاه «فن بیان» 

با دانستن مزایای مهارت‌های مناسب ارتباطی و تاثیرات آن در زندگی، حتما به فراگیری آن خواهید پرداخت. در بسیاری از کشور‌های پیشرفته، مهارت‌های ارتباطی، سخنرانی و فن بیان به عنوان ابزاری بسیار کابردی و ضروری در مدارس آموزش داده می‌شوند اما ما نسبت به یادگیری چنین مهارت‌های کاربردی بی تفاوت هستیم.

کسانی‌که مهارت‌های ارتباطی را به صورت علمی و اصولی فرا می‌گیرند، در بسیاری موارد از دیگران جلوتر هستند چراکه با دانستن تکنیک‌های فن بیان، بسیاری از مشکلات خود را به سادگی حل می‌کنند.
در موقعیت‌هایی مثل صحبت در جمع و یا سخنرانی‌ها، نه تنها نگران و ناتوان نیستند بلکه به سادگی توانمندی خود را بُروز می‌دهند. پس با شرکت در این دوره، مهارت‌های بسیار پیشرفته ارتباطی را فرا بگیرید.


وقت طلاست.!

شرکت در این دوره برای کسانی‌که احساس می‌کنند برای موفقیت نیازی به مهارت‌های فن بیان، خوب صحبت کردن و ارئه سخنرانی با اعتماد به نفس را ندارند، تحت هیچ شرایطی توصیه نمی‌شود.


کارگاه «فن بیان» مناسب چه کسانی است؟

موضوع فن بیان، سخنوری و سخنرانی آنقدر گسترده است که واقعاً لازم نیست بگوییم که چه کسانی به این مهارت‌ها نیاز دارند.! 

افراد موفقی همچون «برایان تریسی» (Brian Tracy) اعتقاد دارند که 85% عامل پیروزی انسان‌های موفق، مهارت‌های ارتباطی، نحوه صحبت‌کردن و به صورت کلی هوش اجتماعی آنهاست. 

مدیران ارشد، مسئولین و سرپرست بخش‌ها، مسئولین روابط عمومی، مدرسان و اساتید، دانشجویان، کسانی‌که نیاز به ارائه گزارش و یا ایراد سخنرانی در جمع دارند و همچنین تمام کسانی‌که به هر طریقی می‌خواهند مهارت‌های کلامی و ارتباطی آنها تقویت شود، نیاز به کارگاه «فن بیان» خواهند داشت.

بنابراین فرقی نمی‌کند که شما در کدامیک از مشاغل فوق، مشغول به کار باشید، بدون شک به فن بیان، قدرت سخنوری و سخنرانی و به طور کلی به آموزش مهارت‌های خوب صحبت کردن، نیاز دارید.