مدیرکل امور اجتماعی استاندار اردبیل: پزشکان پیشکسوت ما در امور خیریه پیشتاز هستند. به گزارش ویکی نیکی و به نقل از ایسنا، شفیع شفیعی در همایش ملی انجمن ام اس ایران با اشاره به اینکه پزشکان پیشکسوت ما در امور خیریه پیشتاز هستند، افزود: انجمن ام اس در کم‌ترین زمان ممکن مجوز تاسیس را دریافت کرده و در استان به فعالیت خود ادامه می‌دهد.

به گفته مدیرکل امور اجتماعی استاندار اردبیل، 18 انجمن (سازمان مردم نهاد) در حوزه سلامت در استان اردبیل فعال هستند که از بین آن‌ها 2 انجمن برای بیماران ام اس خدمات‌دهی می‌کنند به‌طوری‌که تلاش می‌کنیم خانه تشکل‌های غیردولتی را در اردبیل راه‌اندازی کنیم. 

وی با بیان اینکه مهم‌ترین کار در حوزه ام اس، آگاه‌سازی عمومی باید باشد، خاطرنشان کرد: جامعه باید نحوه برخورد با ام اس و روش‌های پیشگیری آن را اطلاع‌رسانی و مردم را با آن آشنا کند به‌طوری‌که ما در مجموعه استانداری موظف هستیم در توانمندسازی آحاد جامعه تلاش کنیم.

صادق محرم زاده معاون اجرایی انجمن ام اس استان اردبیل نیز در این همایش اظهار کرد: دفتر انجمن ام اس اردبیل از اردیبهشت سال جاری تاسیس شده و آماده ثبت نام از بیماران ام اس استان است.