اگر می‌خواهید یک لافراری تک (on-of-a-kind) بخرید و هم زمان کار خیر هم انجام دهید، الان بهترین فرصت برای شماست. صاحب مارانللو یک دستگاه لافِراری کوپه را که پانصدمین و آخرین نمونه آن به شمار می‌رود، امروز یعنی سوم آگوست 2016 (سیزدهم آذر) به حراج خواهد گذاشت تا درآمد حاصل از فروش آن صرف کمک به خسارت دیدگان زلزله اخیر ایتالیا شود.

فِراری و صندوق کمک به زلزله‌زدگان در یک بنیاد ملی ایتالیایی-آمریکایی پس از توافق دو جانبه، تصمیم گرفتند با این کار بخشی از هزینه‌های جمع‌آوری آوار و بازسازی مناطق تخریب شده پس از زلزله را تأمین کنند. به خاطر دارید که زمین لرزه مذکور روز 24 آگوست امسال (دوم شهریور) مناطق مرکزی ایتالیا را لرزاند و خسارات بسیار وسیعی بر جای گذاشت.

همچنان که مطلع هستید، تیراژ نسخه کوپه لافِراری به 499 دستگاه، هرکدام با قیمت پایه 1.4 میلیون دلار، محدود شده بود و خرید هر دستگاه از آن شرایط ویژه‌ای را می‌طلبید که طبیعتاً هرکسی واجد همه آن‌ها نبود.


سرجیو مارکیونه (Sergio Marchione) رئیس کنونی کمپانی چند وقت پیش طی سخنانی اظهار داشت که فِراری تمایل دارد پانصدمین دستگاه لافِراری را صرفاً برای امور خیریه و کمک به زلزله زدگان روی خط تولید ببرد. حالا همین اتفاق افتاده است. نمونه موردبحث رنگ قرمز اصیل فِراری را بر تن کرده و تودوزی تمام مشکی دارد. همچنین نشان‌های یادبود خاصی در نقاط مختلف بدنه و داخل اتاقش الصاق گشته است.
حراج توسط گروه RM Sotheby’s طی فینالی موندیالی (Finali Mondiali) فِراری در پیست بین‌المللی دیتونا فلوریدا انجام خواهد شد. رئیس این مجموعه می‌گوید: باعث افتخار ماست که برای فروش چُنین خودروی مهمی به ما اعتماد کرده‌اند و نیز خوشحالیم که قدمی در راستای جمع‌آوری کمک‌های خیریه برمی‌داریم.

وی همچنین در ادامه صحبت‌هایش اضافه کرد: زمین لرزه اخیر جان هزاران نفر را در مناطق مرکزی ایتالیا گرفت و خرابی‌های زیادی به بار آورد. هیچ جای دیگری وجود ندارد که برای صرف پول حاصل از فروش این لافِراری منحصربه‌فرد ارجح باشد. حراج آن واقعه‌ای تاریخی خواهد بود و سخاوت فِراری زندگی کسانی را که بیشتر از بقیه آسیب دیده‌اند دگرگون خواهد کرد.