رئیس‌ کل دادگستری استان اردبیل بر ضرورت توجه موسسات خیریه این استان به تأمین نیازهای معنوی و اجتماعی محرومان و نیازمندان تأکید کرد.

به گزارش ویکی نیکی و به نقل از مهر، حجت‌الاسلام محمد علی قاصدی در جلسه هیئت امنای بنیاد حمایت از کودکان سرطانی اردبیل تصریح کرد: در کنار نیازهای مالی، تأمین نیازهای اجتماعی و معنوی فرد محروم و دردمند به تاکید در آموزه‌‌های دینی توصیه شده است.

وی افزود: هر چند اقدام موسسات خیریه در تأمین نیازهای مالی محرومان قابل ستایش است، اما ثواب دنیوی و اخروی توجه به نیازهای معنوی و روحی روانی فرد نیازمند به مراتب بیش‌تر است.

رئیس‌کل دادگستری استان تأکید کرد: به عنوان مثال موسسه‌ای می‌تواند نیاز مالی یک یتیم را تأمین کند اما نوازش همان یتیم اثرات روحی و تربیتی به مراتب بالاتری خواهد داشت.

قاصدی متذکر شد: اقدام موسسات خیریه می‌‌بایست در سطح جامعه تسری یافته و اقشار مختلف مردمی به دستگیری از محرومان تشویق شوند.

وی افزود: در عین حال نیازهای روحی و تربیتی فرد محروم به اندازه تأمین نیازهی مالی وی مورد توجه قرار گیرد.

رئیس‌کل دادگستری استان، خدمت به نیازمندترین و دردمندترین فرد جامعه یعنی کودکان سرطانی را توفیق الهی برشمرد و بیان داشت: نگاه متعالی و خدمت مخلصانه در بنیاد حمایت از کودکان سرطانی و بی سرپرست موج می‌زند و هر روز شاهد گسترده‌شدن این خدمات هستیم.