«حسین تنهایی» در خصوص ویژگی و وجه تمایز خدمات پس از فروش شرکت «گلدیران» نماینده رسمی محصولات «ال جی» با سایر شرکت‌های فعال در بازار لوازم خانگی و الکترونیک ایران اظهار داشت: «زمانی شرکت گلدیران مبحث ارائه خدمات به مشتری را مطرح و اجرا نمود که این مقوله در ایران به شکل فعلی وجود نداشت و گلدیران با پیشگامی در این زمینه موفق به ارتقا استانداردهای خدمات پس از فروش در سطح بین المللی در کشور شد.»

«همچنین این شرکت با اعتقاد به اینکه مردم ایران لایق بهترین‌ها هستند، این باور را در میان مشتریان به وجود آورد که از تولیدکنندگان با هر برندی تقاضای کیفیت خدمات پس از فروش بسیار بالایی را داشته باشند.»

تنهایی با بیان این که ارائه سرویس به مشتریان در سخن آسان ولی در عمل بسیار پیچیده است و ابعاد مختلفی دارد افزود: در حال حاضر سطح خدمات به مشتریان در این شرکت با رعایت استانداردهای بین المللی است و حتی خلاقیت‌هایی را در این زمینه داشته‎ایم که سایر کشورها از آن استقبال نموده‌اند و از گلدیران الگو برداری نموده‌اند.

وی ارائه «خدمات صورتی» به مشتریان را یکی از خلاقیت‌های شکل گرفته در شرکت گلدیران و ناشی از نگاه ویژه به مشتریان دانست و توضیح داد: غالبا زمان مراجعه تکنسین‌های شرکت به منازل مشتریان در هنگام نبود مرد خانه است و چنین شرایطی با توجه به فرهنگ دینی ما برای خانم‌های خانه دار در منزل  دشوار است. از این رو، شرکت گلدیران در جهت آرامش خاطر مشتریان خود طرح «خدمات صورتی» را اجرا کرد.

قائم مقام شرکت گلدیران ادامه داد: در این طرح همسر تکنسین سرویس کار با گذراندن دوره‌های آموزشی وی را در مراجعه به منازل مشتریان همراهی می‌کند و در زمانی که تکنسین آقا نسبت به نصب یا رفع ایراد دستگاه اقدام می‌کند، همسر وی آموزش‌های لازم را در خصوص  نحوه استفاده، نکات ایمنی و … به مشتری ارائه می‌دهد.

تنهایی اظهار داشت: وقتی نحوه ارائه این سرویس را به شرکای کره‌ای توضیح دادیم بسیار شگفت زده شدند و آن را به عنوان «طرح برتر» در سطح جهان مطرح کردند. وی افزود: همچنین کشورهای عربی و حاشیه خلیج فارس که فرهنگ مشابهی در این زمینه با ما دارند از این ابتکار شرکت خدمات گلدیران الگو برداری کرده‌اند.

تنهایی خدمات ۲۴ ساعته را یکی دیگر از سرویس‌های گلدیران برای تامین رضایت خاطر مشتریان عنوان کرد و گفت: کارکنان واحد پشتیبانی مشتریان (CAC) در هر لحظه از شبانه روز آماده برای پاسخگویی به مشتریان و ارائه خدمات لازم هستند.

قائم مقام شرکت گلدیران، همچنین بکارگیری افراد متخصص را از دیگر ویژگی‌های این شرکت در ارائه خدمات به مشتریان دانست و گفت: چند سال پیش با همکاری سازمان فنی و حرفه ای مرکز آموزشی را در شهر قدس راه اندازی کرده و به صورت رایگان آموزش‌های تخصصی را در زمینه لوازم خانگی، صوتی و تصویری و سیستم‌های تهویه مطبوع  به دانشجویان ارائه نمودیم.

وی اجرای این سیاست را در تربیت نیروی کار ماهر بسیار موثر دانست و تصریح کرد: این اقدام سر منشا تاسیس دانشگاه علمی-کاربردی گلدیران شد و در حال حاضر در این دانشگاه در دو حوزه لوازم خانگی و مارکتینگ دانشجو جذب می شود و به سرعت در حال گسترش دوره های جدید هستیم.

تنهایی افزود: همچنین بسیاری از این افراد آموزش دیده در سطح بالا جذب خود مجموعه گلدیران می‌شوند.

این مقام مسئول در شرکت گلدیران در پاسخ به این سوال که آیا تحریم‌ها بر فعالیت شرکت تاثیرگذار بوده است یا خیر گفت: در این زمینه با مشکل جدی روبرو نبوده‌ایم. همچنین تنهایی با اشاره به اجرای مسئولیت‌های اجتماعی شرکت گفت: در حالی که این مقوله به تازگی مورد توجه بسیاری از سازمان‌ها و برندها در ایران قرار گرفته است، شرکت گلدیران در این زمینه پرچم دار بوده و نزدیک به ۵ سال است در این زمینه تحقیقات و فعالیت‌های  گسترده‌ای را انجام داده است.

وی افزود: با استفاده از تجارب بین المللی شریک تجاری ما  و طی نشست‌های مشترک، منشور مسئولیت اجتماعی سازمان (CSR) گلدیران و «ال‌جی» را برای کشور ایران تدوین کردیم.

قائم مقام شرکت گلدیران خاطر نشان کرد: در این زمینه پروژه‌های متنوعی داریم که یکی از قوی‌ترین آن‌ها  اجرای طرح «گلدکید» است.

وی با اعلام این که طرح گلدکیز یک برنامه دراز مدت برای کشف و پرورش استعدادهای کودکان در معرض آسیب‌های اجتماعی است گفت: امیدواریم با مشارکت سایر سازمان‌های خصوصی و دولتی بتوانیم این طرح را در سطح ملی توسعه دهیم.

منبع: اقتصادی آریا