سرطان برای همه ترسناک است ولی رویارویی با این بیماری برای کودکان به مراتب ترسناک‌تر است.
کودکان پس از تشخیص بیماری باید با رویه‌های پزشکی و روش‌های درمانی چون پرتودرمانی، شیمی درمانی و مصرف داروهای مختلف مواجه می‌شوند و تمامی این راهکارها در نهایت دنیای لطیف کودکی آن ها را تحت شعاع قرار می‌دهد و بدیهی است که پذیرفتن همه این تغییرات برای کودکان ترسناک و دشوار است.

بنیاد آمریکایی تومور مغزی کودکان (The Pediatric Brain Tumor Foundation) با همکاری شرکت تبلیغاتی RPA، مجموعه انیمیشنی در 20 قسمت تولید کرده‌اند، نام این مجموعه “Imaginary Friend Society” به معنی «انجمن دوستان خیالی» می‌باشد.

هدف از ساخت آن تسهیل هرچه بیش‌تر دوره درمان کودکان دوست‌داشتنی مبتلا به سرطان است.
این انیمیشن‌های زیبا با الهام گرفتن از تصورات کودکان ساخته و پرداخته شده‌اند و طیف وسیعی از موضوعات پیچیده مربوط به سرطان را از زبان شخصیت‌های کارتونی و به طریقی که بچه‌ها می‌توانند درک کنند، توضیح می‌دهند.

کودکان با دیدن این انیمیشن‌ها، به درک بهتری از بیماری خود می‌رسند و همین آگاهی آن‌ها از روند بیماری خود سبب می‌شود که کمتر بترسند و بیش‌تر در فرآیند درمان خود همکاری کنند.

این انیمیشن‌ها تا به حال صرفاً به دو زبان انگلیسی و اسپانیایی در دسترس بودند. اما در حال حاضر به همت تیم ویکی‌نیکی، توافق نامه‌ای با شرکت سازنده این مجموعه به امضا رسیده است و با کسب اجازه از شرکت مربوطه تمامی قسمت‌ها به زبان فارسی ترجمه و دوبله شده و در دسترس فارسی‌زبانان گرامی قرار خواهند گرفت.

ویکی‌نیکی امیدوار است که با این اقدام بتواند سهمی هر چقدر اندک در کمرنگ نمودن درد و رنج این فرشته‌های آسمانی داشته باشد.


شیمی درمانیمشاهده سایر انیمیشن‌ها

 

مشاهده انیمیشن‌ها به زبان اصلی