پناهندگان معمولا از کشورهای مختلف کمک‌هایی دریافت می‌کنند که در کارتن‌های مقوایی بسته‌بندی می‌شود و در نهایت این کارتن‌ها به دور ریخته می‌شود. 

حالا یک طراح با نام لیسان کونینگ (Lisanne Koning) از کشور هلند کانسپتی در این مورد ارائه داده است که بسته‌بندی کارتن‌ها طوری طراحی می‌شود که بتوان آن را تبدیل به اسباب‌بازی برای کودکان کرد.

نام این پروژه “داخل جعبه” Inside the Box است. لیسان کونینگ با چاپ کردن اشکال رنگی و بازی‌های رومیزی روی بسته‌بندی‌های کارتنی کاری کرد که بچه‌ها بتوانند آن‌ها را با برش و تا کردن تبدیل به سرگرمی‌های جالبی بکنند.


غذای پناهندگان

یکی از بازی‌ها، یک بازی رومیزی با تاس است که با بریدن و تا کردن بسته‌بندی مقوایی درست می‌شود و تم دزدان دریایی را دارد که به سرزمین شکلات‌ها سفر کرده‌اند. یکی دیگر از کارتن‌های بسته‌بندی، تصویرسازی کوهستان، تپه ها، بیابان و دریاست که حیواناتی نظیر شتر، زرافه و فلامینگو نیز در آن وجود دارد که وقتی آن را تکمیل می‌کنید شبیه به تکنیک کات-اوت Cut-out می‌شود. سومین جعبه یک کامیون است که با برش و تا کردن مقوا از روی الگو یک اسباب‌بازی به صورت حجمی خواهید داشت.

لیسان کونینگ این جمله را در وب سایت خود نوشته است: هر کودکی حق دارد که بدون هیچ گونه دردسری و تحت هر شرایطی به بازی‌کردن بپردازد. او این ایده را ابتدا برای پناهندگان سوری در کشور هلند برای آکادمی دیزاین ایندهوون Design Academy Eindhoven انجام داد که در هفته دیزاین هلند به نمایش در آمد.


غذای پناهندگان


غذای پناهندگان


غذای پناهندگان


English

منبع: روز رنگ