حمایت‌های ورزشی

شرکت‌ ایرانسل، همواره تلاش کرده تا با استفاده از رسانه‌‌های عمومی، به‌ویژه بستر شبکه تلفن همراه در حوزه ورزش، اقبال عمومی هموطنان به این عرصه را افزایش داده و به معرفی هرچه بهتر فعالیت‌‌ها و رویداد‌های ورزشی کشور به جوانان ایرانی بپردازد.

ایرانسل همچنین در نقش حامی ویژه و انحصاری کاروان اعزامی ایران به المپیک ۲۰۱۲ تلاش کرد تا از طریق بسترسازی مناسب و خلاقانه به انعکاس هرچه بهتر توانمندی‌‌ها و پیروزی‌‌های ورزشکاران عزیزمان در رقابت‌ های المپیک ۲۰۱۲ بپردازد.

همچنین ایرانسل با انتخاب بهداد‌ سلیمی به عنوان سفیر این شرکت در مسابقات المپیک ۲۰۱۲ تصویری گویا از جوانان قدرتمند ایران زمین را به تمامی جهانیان عرضه کرد و با کسب مدال زرین مسابقات وزنه‌‌برداری فوق سنگین جهان توسط بهداد سلیمی، شرایطی فراهم شد تا وی در زمینه ورزشی نیز  علاوه بر زمینه اخلاقی سرآمد ورزشکاران سایر کشور‌های جهان باشد.

این شرکت علاوه بر حمایت‌ های معنوی، با حمایت‌‌های مالی خود از تیم‌‌های بزرگ ورزشی کشور و فعالیت گسترده در زمینه ارائه محتواها و خدمات ارزش‌افزوده ورزشی و فرهنگی بر بستر ویترین ایرانسل، در طول ۵ سال گذشته و با حرکت در راستای مسئولیت اجتماعی خود، به عنوان راهبر بازار تلفن همراه کشور، فصلی جدید را در تعامل با متولیان عرصه ورزشی و عرصه‌‌های دیگر آغاز نموده است.

نگاهی به تاریخچه حمایت‌‌های ورزشی ایرانسل نشان می‌دهد که این شرکت، فعالیت‌‌های خود را محدود به یک رشته ورزشی خاص نکرده و علاوه بر حمایت از تیم ملی والیبال کشورمان در مسابقات قهرمانی آسیا، حمایت از تیم ملی فوتبال کشورمان در جام ملت‌های آسیا (۲۰۱۱ قطر)، حمایت از تیم‌ های فوتبال استقلال و پرسپولیس، حمایت از رقابت‌‌های جهانی «کونگ فو توآ» در آبان‌ماه ۱۳۹۰، حمایت از مسابقات «پرشین کنگ فو فول کنتاکت» قهرمانی بانوان کشور و حمایت از سه دوره مسابقات قهرمانی رالی کشور را نیز در کارنامه خود دارد.

اپراتور دوم کشور با سوابقی چون عقد قرارداد با سازمان لیگ حرفه‌ای فوتبال کشور به عنوان حامی مالی لیگ برتر فوتبال با نام لیگ برتر خلیج فارس، «جام ایرانسل» و همچنین برگزاری مسابقه عکاسی از طریق سرویس پیام چندرسانه‌ای (MMS) ویژه بازی ایران و استرالیا (مقدماتی المپیک ۲۰۰۸ پکن)، حمایت مالی از تیم‌های بزرگ ورزشی کشور و فعالیت گسترده در زمینه ارائه محتواها و خدمات ارزش افزوده ورزشی و فرهنگی، پیشینه‌ای ارزنده در این زمینه از خود بر جای گذاشته است.

حمایت از رویدادها

ایرانسل انجام وظایف اجتماعی خود را محدود به حمایت از فعالیت‌‌های ورزشی نکرده و با حمایت از رویداد‌های مختلفی همچون نخستین جشنواره فعالان سایبری ایثار و شهادت، نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال (در سال‌های ۸۹، ۹۰ و ۹۱) و دوازدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنایع مخابرات و اطلاع‌رسانی برای شش سال پیاپی (ایران تله کام ۲۰۰۶ تا ۲۰۱۱)، نشان داده در حوزه‌های مرتبط با فناوری نیز فعال است.

همچنین اپراتور دوم کشور از مسابقات چهار جانبه روباتیک که توسط کمیته ملی روبوکاپ ایران در تهران برگزار شد، حمایت ویژه کرد و تامین بخشی از جوایز دومین مراسم جایزه ملی پروژه برتر کشور را نیز بر عهده گرفت.

علاوه بر این، ایرانسل از اولین و دومین کنگره حفظ آثار و نشر ارزش‌‌های دفاع مقدس در سال‌ های ۸۹ و ۹۰ به طور خاص حمایت کرده و همچنین حمایت از سندیکای تولیدکنندگان و جشنواره‌ های مرتبط با محتوای تلفن همراه و شهروند الکترونیک، جشنواره ارتباطات و فناوی اطلاعات یادواره شهید قندی، نمایشگاه ویژه هفته دفاع مقدس در دهکده مقاومت و همکاری با شهرداری تهران در برگزاری مراسم ۱۲ فروردین را نیز درکارنامه خود دارد.

ایرانسل با حضور خود در رویدادهای حوزه فناوری نیز، به حمایت از این رویدادها پرداخته و با شرکت در نمایشگاه قرآن، در ماه رمضان سال‌های ۸۸، ۹۰ و ۹۱ و نیز حضور فعال در همایش ورزشکاران بسیج، نمایشگاه‌های کتاب، ناجا، بهزیستی، نمایشگاه الکامپ، تله‌کام تهران، تبریز، اصفهان و نمایشگاه اله‌سیت مشهد به معرفی جدیدترین محصولات و خدمات خود پرداخته است.

همکاری با سازمان بهزیستی کل کشور و کمیته امداد امام خمینی (ره) به منظور تسهیل در جمع‌ آوری کمک‌‌های مردمی و نیز همکاری با جمعیت هلال احمر کشور در ارسال کمک‌‌های مالی علاقمندان به پروژه‌های احداثی برای زلزله‌‌زدگان استان آذربایجان شرقی، سیل‌زدگان پاکستان و همچنین کمک به مردم نیازمند سومالی، از دیگر حمایت‌های معنوی ایرانسل در حوزه همکاری با سازمان‌های خدمت‌رسان است.

حوزه سلامت شهروندان

سلامت هموطنان، همواره یکی از دغدغه‌های ایرانسل بوده و این شرکت همواره نسبت به ایجاد سایت‌‌های استاندارد مورد تایید سازمان انرژی اتمی از لحاظ بی‌ضرر بودن تشعشعات، اقدام کرده است.

علاوه بر این، براساس قراردادی که بین دانشگاه علم و صنعت ایران و شرکت ایرانسل منعقد شده است، متخصصان این دانشگاه، سطح تشعشعات سایت‌های BTS ایرانسل را به منظور احراز ایمنی تشعشعی، اندازه‌‌گیری کرده و مورد بررسی دقیق قرار دادند که خوشبختانه ایمنی تشعشعی تمام آن‌ها تایید شده و میزان سطح تشعشع همه آن‌ها بسیار کمتر از حد مجاز استاندارد بین‌المللی و ملی (یعنی بین یک صدم تا یک پانصدم) بوده است.

همچنین به منظور حفظ آراستگی محیط شهری، زیبایی شهر و برهم نخوردن مبلمان شهری، ایرانسل استفاده مشترک از سایت‌‌های BTS موجود و همچنین استفاده از ایستگاه‌‌های آتش‌نشانی، پل‌‌های عابر پیاده و دکل‌‌های موجود در سطح شهر به عنوان فضای BTS را در الویت برنامه‌‌های خود قرار داده است. شروع به استفاده از انرژی‌‌های ترکیبی خورشیدی، بادی، سوخت و برق برای جلوگیری از اتلاف انرژی و احداث نخستین سایت سبز BTS با انرژی ترکیبی در کشور نیز از دیگر برنامه‌‌های ایرانسل در حوزه سلامت در کشور بوده است.