درگذشت زنده‌ یاد «دنیا فنی‌زاده»، هنرمند تئاتر عروسکی و عروسک‌گردان را به خانواده ایشان، هنرمندان، هنردوستان و همچنین خانواده بزرگ محک تسلیت می‌گوییم و برای دوستدارانشان آرزوی شکیبایی داریم.

سینما، تلویزیون و تئاتر کودک ایران ‌زمین هرگز هنر خلاق و خاطره‌ساز ایشان را از یاد نمی‌برد. بی‌تردید هنروری ایشان در عروسک‌گردانی شخصیت‌های محبوب کودکان همچون «کلاه‌قرمزی»، «شهرموش‌ها» و…. با لحظاتی شاد برای کودکان چند نسل پیوند دارد. سال 1393 که شهر موش‌ها به محک آمده بود، ما شاهد گوشه‌ای از این لحظات شاد برای کودکان مبتلا به سرطان بودیم.

دنیا فنی‌زاده خود سرسختانه و در طول یک دهه با بیماری سرطان مبارزه کرد و بیماری مانع فعالیت‌های حرفه‌ای هنری او نشد. مهر و یاد این هنرمند توانا و خلاق که جان‌بخش قصه‌های امید و دوستی بود، همچون این بیت از استاد شفیعی کدکنی در اذهان ما ایرانیان ماندگار خواهد بود که:

گفتی به روزگاران مهری نشسته گفتم
بیرون نمی توان کرد حتی به روزگاران

محک در طول ٢۵ سال فعالیت خود در حوزه سرطان کودکان از هنر و توانایی بی‌مثال هنرمندان گرانقدر این مرز و بوم در حمایت از قهرمانان کوچکش بهره‌مند بوده است. بار دیگر فقدان زنده‌یاد دنیا فنی زاده را تسلیت عرض می‌کنیم و باور داریم هر آن که وجودش با مهر و عشق به کودکان و اندیشه‌اش با تلاش برای اعتلای فرهنگ و هنر سرزمینش آمیخته شد، میراثی مانا به جای خواهد گذاشت.

 

آراسب احمدیان
مدیرعامل محک