شرح پروژه

ضمن عرض سلام و امید بهروزی و سربلندی ایران و ایرانی

با توجه به مشکلات اقتصادی و فرهنگی که در جامعه امروز ما وجود دارد ازدواج به اولویت سوم و یا پایین‌تر جوانان ما تبدیل شده است و در حال حاضر بیش از 12 میلیون از جوانان این مرز و بوم در سن ازدواج قرار دارند و مجرد هستند.

در طی سال‌های متمادی فعالیت این موسسه، یکی از اولویت‌ها و رسالت مهم ما کمک به تهیه جهیزیه برای دختران یتیم و نیازمند تحت پوشش این موسسه بوده و علی رقم اهدا بیش از 15 فقره جهیزیه در سال و چند ده فقره کمک هزینه ازدواج به این عزیزان، شاهد مراجعات مکرر نیازمندان جهت این امر خطیر هستیم  که در بسیاری از موارد به دلیل کمبود بودجه موفق به کمک رسانی به این عزیزان نمی‌شویم. مع الوصف خوشحالیم که با کمک شما نیک اندیشان و خیرین گرامی در این راه قدم گذاشته و باعث خوشحالی یتیمی می‌شویم که در طول سال‌ها از نعمت پدر محروم بوده و در آستانه ازدواج دست پدرانه شما عزیزان گرمی بخش زندگی این نوعروس می‌گردد.

اقلام ضروری جهت جهیزیه یک زوج از خانواده‌های ایتام که شامل:

  •  اجاق گازطرح‌فر (5000000ریال) 
  • ماشین لباسشویی (12000000ریال)
  • اتو (2000000)
  • جاروبرقی پاناسونیک (10000000ریال) 
  • سرویس چینی 6نفره (5000000ریال) 
  • چرخ گوشت (6000000ریال)
  • آبمیوه گیری سه کاره (7000000ریال)
  •  بخاری گازی (5000000)


امید آن را داریم تا با همیاری و کمک شما نیک اندیشان و خیرین عزیز در کمتر از 20 روز به انجام این مهم برآییم و موجبات رضایت و خشنودی خداوند و شادی دل این نوعروس فراهم آید.


مبلغ مورد نیاز پروژه

مبلغ مورد نیاز موسسه خیریه: 52,080,000 ریال

سهم ۷ درصدی مهربانه: 3,920,000 ریال

مبلغ کل پروژه: 56,000,000 ریال

 

سوابق و پیشینه

موسسه فرهنگی، مذهبی، آموزشی خیریه رهپویان حضرت حجت بن الحسن عسکری (عج) توانسته است با استعانت از خداوند متعال و همیاری خیرین محترم تاکنون بیش از 200 خانوار را تحت پوشش قرار داده و ماهیانه سبد کاملی از مواد غذایی و مواد مورد نیاز را در اختیار این عزیزان قرار دهد. در ادامه این راه بر آن شدیم تا علاوه بر برطرف کردن نیازهای مادی خانواده‌ها، در امور معنوی و ارتباط با جوانان و رفع نیازهای معنوی خانواده ها نیز فعالیت‌هایی را آغاز کنیم در همین راستا موفق به راه اندازی هیئت مذهبی حضرت زینب (س) و دارالقرآن شهید حبیب روزی طلب شدیم و هم اکنون تعداد کثیری از جوانان و نوجوانان خانواده‌های تحت پوشش، در این برنامه‌ها شرکت می‌کنند. لازم به ذکر است که سالانه بیش از 15 فقره جهیزیه تهیه و به زوج‌های جوان تحت پوشش این موسسه که غالبا از خانوداده‌های ایتام و نیازمند می‌باشند اهدا می‌گردد. امید آن را داریم که در طی این طریق یاری‌گر ما باشید.