نگذارید استرس؛ این قاتل خاموش، زندگیتان را تباه کرده و به نابودی بکشاند

به نقل از روابط عمومی مهرانه، «دکتر محمود معظمی» در همایش مدیریت استرس که صبح جمعه 5 بهمن 97 در محل سالن همایش‌های بین المللی مهرانه با حضور بیماران، بهبود یافتگان و خیّرین مهرانه‌ای برگزار گردید، مدیریت استرس را یکی از راهکارهای مهم برای مقابله با انواع بیماری‌های جسمی، روحی و روانی عنوان کرد و با اشاره به بهبودیافتگان بیماری سرطان پیشنهاد کرد تا استرس، این قاتل خاموش را جدی گرفته و هوشمندانه در گوشه و زوایای زندگی‌شان پیدایش کنند.

این روانشناس ادامه داد: «استرس را در زندگی خود بیابید، بیرون بکشید؛ و آن‌وقت خواهید دید که نفس‌هایتان عمیق، چهره‌تان بشاش و صورتتان خندان می‌شود. خواهید دید که لحنتان ملایم و روان و آرامش‌بخش می‌شود. خواهید دید که حرف‌هایتان آرامش‌آفرین خواهد بود.«دکتر معظمی» استرس را ناشی از تفکرات ذهنی و پیش‌بینی اتفاقاتی که وجود خارجی نداشته و حاصل افکار منفی بشر است، دانست و از حضار خواست تا قبل از اینکه استرس زندگی‌شان را به نابودی بکشاند، آن را پیدا کرده و برای همیشه از زندگی‌شان بیرون کنند.

این روانشناس با اشاره به بازدیدش از کلینیک تخصصی مهرانه افزود: یک شناخت تقریبی و مثبت و دلنشینی از زنجان داشتم، اما با حضور در مهرانه و مشاهده خیرین به ویژه دانشجویان و جوانان به این مهم رسیدم که ایران ماندگار و جاودان خواهد ماند.


دکتر محمود معظمی در همایش مدیریت استرس در خیریه مهرانه

«مهندس اصغر وثوق»، مدیرعامل مهرانه نیز در این همایش در تایید سخنان دکتر معظمی مبنی بر «متفاوت بودن زنجانی‌ها» گفت: «120 هزار خیر حامی مهرانه، تاییدکننده صحبت‌های دکتر معظمی است.»

مدیرعامل مهرانه با اشاره به تدوین برنامه منسجم در حوزه آموزش و پیشگیری با محوریت سرطان سینه (ویژه بانوان)، دانش‌آموزان (تغذیه سالم) و ورزش و ... افزود: «مهرانه طی 4 سال در تلاش بوده تا در ارتقا سطح سلامت جامعه نقش تاثیرگذاری داشته باشد.»

مهندس وثوق ضمن قدردانی از خیرین جوان مهرانه تاکید کرد: «با وجود این نیکوکاران برومند، قطعا مهرانه جهانی خواهد شد.»

«آنا دشتی»، مدیرعامل انجمن خیریه «یک دنیا مهربانی» نیز در این همایش با تقدیر از تلاشگران مهرانه‌ای، عنوان کرد: «زنجان دوست داشتنی‌ترین مردم را دارد.»

در پایان لوح تقدیر انجمن مهرانه اثر «استاد ریاحی» به همراه تندیس مجموعه از سوی «مهندس وثوق» به «دکتر معظمی» اعطا شد. همچنین برندگان قرعه‌کشی، جوایز خود را دریافت کردند. این جوایز توسط خیر گرامی، «خانم ملیحه قدیمی» تهیه و به منتخبان قرعه‌کشی اعطا گردید.