در ایران 8 تا 15 بهمن، هفته ملی مبارزه با سرطان نام‌گذاری شده است. البته روز جهانی مبارزه با سرطان، 4 فوریه (15بهمن) می‌باشد.

در این ایام، سازمان‌های مردم‌نهاد، خیریه‌ها، سازمان‌های غیر‌دولتی و مردم در سراسر جهان برای بالا بردن آگاهی درباره سرطان و تلاش برای ایجاد اولویت و ضرورت اهمیت به سلامت، متحد می‌شوند.


شعار هفته ملی مبارزه با سرطان در سال 97

«اصلاح باورها، راه مبارزه با سرطان»


 شعار روز جهانی مبارزه با سرطان در سال 2019

«من هستم و خواهم بود»


در این نوشتار «ویکی‌نیکی» به مناسبت هفته ملی و روز جهانی مبارزه با سرطان؛ خیریه‌ها و سازمان‌های فعال ایرانی در حوزه «سرطان» را معرفی می‌کند.


همایش و فعالیت‌های خیریه در روز جهانی مبارزه با سرطان

  • خیریه کسا

خیریه «کسا» در شهر اصفهان واقع شده و در نظر دارد به مناسبت روز جهانی مبارزه با سرطان، در روزهای سه شنبه و چهارشنبه (9 و 10 بهمن) به همراه 200 نفر از نیکوکاران و حامیان خیریه، جشنی برگزار نماید.


  • کنفرانس علمی دانشگاه علوم پزشکی رشت با عنوان «من هستم و خواهم ماند»

برای اطلاع‌رسانی، افزایش آگاهی و توسعه مهارت‌ها در مبارزه و پیشگیری از سرطان، کنفرانسی با مشارکت پزشکان و متخصصین حوزه سلامت، برگزار خواهد شد. 

زمان: دوشنبه 15 بهمن (4 فوریه)، ساعت 12

آدرس: گیلان، رشت، دانشگاه علوم پزشکی ایران


  • خیریه نور

خیریه نور در روز مبارزه با سرطان، محتوا و پوسترها را آماده و منتشر می کند تا آگاهی مردم نسبت به سرطان و پیشگیری از این بیماری را افزایش  و افراد را برای تغییر شیوه زندگی و در نتیجه پیشگیری از خطر ابتلا به سرطان تشویق و حمایت نماید.

 شعبات خیریه نور: تهران، شيراز، بندرعباس، خرم آباد، ياسوج، ايلام


  • مرکز رادیوتراپی و تومورشناسی «رضا»

مرکز رادیوتراپی و تومورشناسی «رضا» که عضو اتحادیه UICC (اتحادیه بین‌المللی کنترل سرطان) می‌باشد، به مناسبت روز جهانی مبارزه با سرطان بروشورهای سال 2019 را به زبان فارسی ترجمه کرده است.

آدرس: مشهد، بلوار نمایشگاه‌های بین المللی، میدان هفتم آذر، خیابان رفسنجانی 19منبع: وب سایت world cancer day

نسخه انگلیسی این مطلب