حضور پدرو رودریگز در باشگاه چلسی سه ساله شد. او که سال‌ها در تیم‌های پایه و اصلی بارسا حضور داشته و نقش اساسی در قهرمانی‌های این باشگاه ایفا کرده در سومین فصل حضورش در باشگاه لندنی توانست جام قهرمانی لیگ را بالای سر ببرد.

او که در آخرین حضورش در ترکیب اصلی بارسا توانست گل قهرمانی سوپر جام اروپا را به تیم سویا بزند، باور داشت روزهای خوبی در لندن و باشگاه چلسی خواهد داشت.  


زندگی شخصی

پدرو رودریگز 30 سال پیش (سال 1987) در منطقه سانتاکروس شهر تنریف جزایر قناری متولد شد. به خاطر قد کوتاهش (169 سانتی‌متری)، پدریتو (پدروی کوچک) لقب گرفت و با وزنی 64 کیلویی مبدل به یکی از بازیکنان ریزنقش و پرانرژی دنیای فوتبال شد.

کسانی که پدرو را از نزدیک می‌شناسند، می‌دانند ذهنش طبقه‌بندی‌شده است و همه‌چیز در جای مشخص قرار دارد. از سال 2007 که او به تیم اصلی بارسا پیوست تا زمان حضور در باشگاه چلسی زندگی‌اش تغییری نکرده بود.  

پدرو تنها بازیکن تاریخ فوتبال اسپانیاست که در هر شش تورنمنت رسمی که تیمش در طول یک فصل برگزار کرده، توانسته دست‌کم یک گل به ثمر برساند: لالیگا، جام حذفی، سوپرکاپ اسپانیا، لیگ قهرمانان اروپا، سوپرکاپ اروپا و جام باشگاه‌های جهان که این موفقیت در سال 2009 به دست آمد.

درسال 2010 بود که پدرو مدال طلای جزایر قناری را که بزرگ‌ترین افتخار و رتبه اهدایی از سوی شهرداری این منطقه است، دریافت کرد.


آشنایی پدرو و کارولینا

این زوج جوان، از کودکی یکدیگر را می‌شناختند. تابستان سه سال پیش بود که آن‌ها ازدواج‌شان را جشن گرفتند و 12 ماه بعد فرزندشان به دنیا آمد. کارولینا به نشانه حمایتش از کمپین مبارزه با سرطان، نشانه صورتی رنگ کوچکی را روی لباس عروسش قرار داده بود. او سوار بر یک اتومبیل کلاسیک، به محل برگزاری جشن رسید و پدرو همراه با مادرش، لوسیا با یک اتومبیل رولیزرویس وارد شدند.

این جشن بیش از 200 میهمان داشت که در بین آن‌ها بازیکنانی مثل کارلس پویول، مارک بارترا، ژاوی و اریک آبیدال دیده می‌شدند و به دلیل همزمانی جشن آن‌ها با ازدواج ایوان راکیتیچ تمام بازیکنان بارسا نتوانستند، در این جشن حضور بیابند و سسک هم به دلیل شرکت در جشن ازدواج یکی از دوستان کودکی‌اش دیگر غایب این جشن بود.


بنیاد خیریه پدرو

پدرو همراه همسرش کارولینا مارتین، بنیاد خیریه‌ای را با عنوان بنیاد  «پدرو رودریگز لدسما» تاسیس کردند که از طریق آن به کودکان نیازمند کمک کنند. کارولینا، مسئول اصلی این بنیاد است و مدیریت آن را بر عهده دارد. او در گفت‌وگو با روزنامه ال پائیس گفت: «یکی از اهداف پدرو کمک به نیازمندان است. او باور دارد با کمک کردن به کودکان نیازمند عاشق ورزش - به‌خصوص فوتبال - و دادن پاس گل شرایط لازم برای موفقیتشان را مهیا می‌کنیم.»


زندگی در لندن

زندگی در شهر لندن با وجود معاشرت و همکاری کردن با دوستان صمیمی -سسک فابرگاس و همسرش دانیلا سمان- و بنیاد خیریه باشگاه چلسی که مهم‌ترین هدفش ایجاد پلی مستحکم میان کودکان نیازمند و موفقیت است بسیار لذت‌بخش است.

کارولینا اعلام کرده بنیاد «پدرو رودریگز لدسما» سالانه بیش از 300 هزار پوند به موسسه خیریه باشگاه چلسی کمک خواهد کرد.

 

منبع: شهر امید