برای مهار، کنترل و کاهش آسیب‌‌های اجتماعی و ارتقای سلامت اهالی منطقه به‌ویژه کودکان‌ کار و خانواده‌هایشان، موسسه روبان آبی اقدام به معاینه رایگان پزشکی می‌کند.

مرتضی دانایی‌ فر، مدیر این مؤسسه عنوان کرد: «رسیدگی به اقشار کم برخوردار به‌ویژه کودکان‌ کار از اهدافی بوده که در این طرح از سوی مؤسسه روبان آبی دنبال می‌شود. از این‌رو در راستای ارائه خدمت به مراجعان در منطقه گروه پزشکی و مشاوران دارویی در مؤسسه روبان آبی مستقر می‌شود. این خدمات شامل مشاوره و سنجش سلامت، معاینه بیماران و توزیع رایگان دارو است. در این برنامه داروی رایگان و اقدامات درمانی اورژانسی نیز به مراجعان ارائه می‌شود. همچنین افرادی که در معاینات، نیازمند مراقبت‌ های تخصصی هستند، برای انجام معاینات بیشتر به پزشک و یا مرکز درمانی تخصصی معرفی می‌شوند.»
دانایی‌فر ادامه داد: «جلسات درمان رایگان شهروندان، خانواده‌ ها و کودکان در معرض آسیب و کودکان‌کار به‌صورت ماهانه در مؤسسه روبان آبی در حال برگزاری است.»
به گفته او طی این برنامه ماهانه بیش از 50 نفر به‌صورت رایگان معاینه می‌شوند و پس از مشاوره دارویی، داروی رایگان هم در اختیارشان قرار می‌گیرد. این طرح سلامت محور با همکاری شرکت داروسازی دینه به اجرا درآمده و زمینه مشارکت نیکوکارانی که علاقه‌مند به همکاری با چنین طرح‌ هایی هستند وجود دارد.


منبع: محله من